NAŠI TROFEJI!

PET PUTA ŠAMPION DRŽAVE! baner_istorija_NEW.jpg

BSK_1911
 – 1930/31.Prva titula!

Tabela:
1. BSK 10 10 0 0 32 6 20
2. Concordia 10 5 1 4 24 18 11
3. Gradanski 10 4 2 4 10 10 10
4. Hajduk 10 3 3 4 13 16 9
5. SASK 10 4 0 6 18 28 8
6. Macva 10 1 2 7 8 27 4

Najbolji strelac lige: Djordje Vujadinović 12 golova

Najčešći sastav BSK-a: Otmar GAZARI, Predrag RADOVANOVIĆ, Dragomir TOŠIĆ, Milorad ARSENIJEVIĆ (Djordje POPOVIĆ), Miodrag JOVANOVIĆ, Ljubiša DJORDJEVIĆ, Aleksandar TIRNANIĆ (Svetislav GLIŠOVIĆ), Blagoje MARJANOVIĆ, Nikola MARJANOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ, Dragoslav VIRIĆ (Predrag ANTIĆ)

Trener ekipe: Antal NEMEŠ (Madjarska)


Prva tri mesta na listi strelaca: Vujadinović (12), B. Marjanović (7), Tirnanić (7) golova. Sva trojica iz ekipe BSK!

 – 1932/33. – Druga titula!

Tabela:
1. BSK 20 14 3 3 66 21 31
2. Hajduk 20 13 2 5 41 19 28
3. Jugoslavija 20 10 3 7 34 27 23
4. HASK 20 10 3 7 37 33 23
5. BASK 20 10 3 7 42 37 23
6. Gradanski 20 10 1 9 32 32 21
7. Concordia 20 7 4 9 39 40 18
8. Primorje 20 7 3 10 39 47 17
9. Slavija (S) 20 7 2 11 37 48 16
10. Slavija (O) 20 4 2 14 22 54 10
11. Vojvodina 20 3 4 13 22 53 10

Najčešći sastav BSK-a: Glazer, Radovanović, Tošić, Arsenijevic, Stevović, Djordjević, Tirnanić, Šurdonja, Marjanović, Vujadinović, Glišović.

Trener ekipe: Antal NEMEŠ (Madjarska)

Drugo i treće mesto na listi strelaca zauzeli su: Blagoje (Moša) Marjanović (16) i Đorde Vujadinović (15 golova)

Rekordna pobeda: BSK-Slavija (Osijek) 9:0

1934/35. – Treća titula!

Tabela:
1. BSK 18 11 2 5 48 22 24
2. Jugoslavija 18 10 2 6 40 26 22
3. Gradanski 18 10 2 6 31 29 22
4. Concordia 18 7 7 4 31 20 21
5. HASK 18 8 3 7 33 33 19
6. Hajduk 18 7 4 7 47 32 18
7. BASK 18 6 3 9 41 46 15
8. Slavija 18 7 1 10 26 34 15
9. Primorje 18 4 5 9 21 43 13
10. Slavija (O) 18 3 4 11 21 54 10

Najčešći sastav BSK-a: Glazer, Radovanović, Mitrović (Petković), Arsenijević, Stevović, Božić (Knežević), Tirnanić (Nikolić), Šurdonja (Božović), Marjanović, Vujadinović, Glišović.

- 1935/36. – Četvrta titula!

Tabela:
1/8 finala: BSK - Radnicki 3-1 ; 4-1
Ljubljana - Concordia 3-1
Krajisnik - Hajduk 4-1
Slavija (S) - Crnogorac 2-1
Gradanski (S) - Gradanski (N) 10-1
NAK - ZAK (BK) 2-0
Slavija (O) - ZAK (S) 4-0

1/4 finala: Ljubljana - Krajsnik 3-1
Slavija (S) - Gradanski (S) 1-1
NAK - Slavija (O) 3-1
BSK slobodan

1/2 finale: BSK - Ljubljana 3-1;4-1
Slavija (S) - NAK 1-0

Finale: BSK - Slavija 1-1, 1-0

Najčešći sastav BSK-a: Franjo GLAZER (Đorde POPOVIĆ. Predrag RADOVANOVIĆ, Milorad MITROVIĆ, Milorad ARSENIJEVIĆ, Ivan STEVOVIĆ, Gustav LEHNER, Aleksandar TIRNANIĆ, Slavko ŠURDONJA, Blagoje MARJANOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ (Vojin BOŽOVIĆ), Svetislav GLIŠOVIĆ.

Trener ekipe: Antal NEMEŠ

Najbolji strelci: Blagoje Marjanović, Đorde Vujadinović (po 4 gola).

- 1938/39. – Peta titula!

Tabela:
1. BSK 22 17 3 2 67 14 37
2. Gradanski 22 14 4 4 53 17 32
3. Jugoslavija 22 12 4 6 37 24 28
4. Hajduk 22 11 5 6 51 30 27
5. HASK 22 10 5 7 41 27 25
6. Jedinstvo 22 8 4 10 35 40 20
7. Slavija (S) 22 7 5 10 34 43 19
8. BASK 22 6 7 9 27 36 19 
9. Ljubljana 22 7 4 11 23 41 18
10. Gradanski (S) 22 7 2 13 31 57 16
11. Zemun 22 5 3 14 21 60 13
12. Slavija (V) 22 4 2 16 23 54 10

Najcešci sastav BSK-a: Anton PUHAR (Srdan MRKUŠIC), Đorde STOILJKOVIĆ, Ernest DUBAC, Petar MANOLA (Bruno KNEŽEVIĆ), Prvoslav DRAGIĆEVIĆ, Gustav LEHNER, Svetislav GLIŠOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ, Svetislav VALJAREVIĆ (Milorad NIKOLIĆ), Vojin BOŽOVIĆ, Dobrivoje ZEČEVIĆ (Jan PODHARDSKI)

Rekordna pobeda: BSK-Slavija (Varaždin) 9:0


 

Tri puta pobednik takmičenja za vreme II sv. rata 

U leto 1941. BSK je osvojio tzv. "Srpski kup", u liga takmičenju sa 6 klubova, zatim leta 1943. je opet bio prvak BLP-a (Beogradskog loptačkog podsaveza) u ligi od 10 timova, a u martu 1944. je osvojio prvenstvo Beograda u ligi od 10 ekipa.



PRVAK BEOGRADA 1945. GODINE U LIGI OD ŠEST TIMOVA!


PET PUTA POBEDNIK NACIONALNOG KUPA!

pehar_kup01

PRVI OSVOJENI KUP! - 1934!

Prvi pehar kupa smo podigli nakon utakmica protiv BASK-a (3-3), HAŠK-a (3-1), Hajduka (prekid zbog tuče igrača u 40. minutu pri rezultatu 0-0), Građanskog (2-0) i u poslednjoj od njih protiv zagrebačkih Zelenih, Konkordije (2-1).

Boje BSK-a te godine su branili igrači poput Moše Marjanovića, Mikice Arsenijevića, Đokice Vujadinovića, Franje Glazera, Radovanovića, Glišovića, Ive Stevovića, Božića, Tirnanića, Šurdonje, Božovića, Lehnera, Biveca, Čebinca, Đorđevića, a ekipu je sa klupe vodio Antal Nemeš!

DRUGI OSVOJENI KUP!

29.novembar 1953.godine

BSK - HAJDUK 2:0

Strelci: Antic (5.minut) i Panic (17.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 50.000
Sudija: T.Ivanovski (Skoplje) 

BSK: Radenkovic, Juricko, Radovic, Tasic, Vidic, Davidovic, Panic, Antic, Markovic, Kaloperovic, Prljincevic. Trener: Blagoje Marjanovic

HAJDUK: Beara, Delic, D.Grcic, Broketa, L.Grcic, Luštica, Arapovic, Sencar, Vukas, F.Matošic, Vidoševic. Trener: J.Matošic

kup1_03

TREĆI OSVOJENI KUP!

29.novembar 1955.godine

BSK - HAJDUK 2:0

Strelci: Markovic (3.minut), Antic (15.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 20.000
Sudija: T.Ivanovski (Skoplje) 

BSK: Cvetkovic, Stojanovic, Šijakovic, Kranjcic, Z.Juricko, P.Djordjevic, Josic, Antic, Markovic, Jelisavcic, Šenauer. Trener: B.Marjanovic

HAJDUK: Vulic, Kokeza, Brkljaca, Luštica, D.Grcic, Radovic, Rebac, Žanetic, Vukas, J.Vidoševic, Maksan. Trener: Lj.Bencic

kup2_03

ČETVRTI OSVOJENI KUP!

04.jul 1962.godine

OFK BEOGRAD - SPARTAK 4:1 

Strelci: S.Antic (5. i 15.minut), S.Cebinac (56.minut), Samardžic (82.minut) za OFK Beograd, a Djukanovic (49.minut) za Spartak

Stadion JNA, gledalaca: 10.000
Sudija: V.Kapusta (Zagreb) 

OFK BEOGRAD: S.Krivokuca, Milovanovic, Gavric, Popov, Šijakovic, Dakic, Samardžic, S.Cebinac, S.Antic, Banovic, Skoblar. Trener: M.Ciric

SPARTAK: Taušan, Bleskanj, Copic, Jenovan, Ušumovic, Agošton, Takac, Borbelj, Hiršman, Djukanovic, Milodanovic. Trener: L.Jakovetic

kup3_03

PETI OSVOJENI KUP!

26.maj 1966.godine

OFK BEOGRAD - DINAMO 6:2 


Strelci: Skoblar (lo. i 43.minut), Santrac (17. i 36.minut) i Samardžic (63. i 85.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 35.000
Sudija: A.Šestic (Mostar) 

OFK BEOGRAD: Djordjevic, Milovanovic, Grujic, Vukašinovic, B.Krivokuca, Gugleta, Samardžic, Dakic, Santrac, Skoblar, Banovic. Trener: D.Milic

DINAMO: Škoric, Cvek, Loncaric, Gracanin, Ramljak, Puljcan, Paic, Gucmirtl, Zambata, Lamza, Kiš. Trener: I.Jazbinšek

kup4_03

Highlights
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 1. kolo
OFK BEOGRAD - FK RADNIČKI (NB)
18.08.2018 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 2. kolo
OFK BEOGRAD - FK JEDINSTVO
25.08.2018 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 3. kolo
FK IMT - OFK BEOGRAD
01.09.2018 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 4. kolo
OFK BEOGRAD - FK GRAFIČAR
08.09.2018 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 5. kolo
FK RADNIČKI (O) - OFK BEOGRAD
15.09.2018 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 6. kolo
OFK BEOGRAD - BSK BORČA
22.09.2018 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 7. kolo
FK KOLUBARA - OFK BEOGRAD
30.09.2018 15:30 h
0 : 1
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 8. kolo
OFK BEOGRAD - FK BRODARAC
06.10.2018 14:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 9. kolo
FK CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD
14.10.2018 14:30 h
KUP BEOGRADA - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - FK POSAVINA
17.10.2018 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 10. kolo
OFK BEOGRAD - FK ZVEZDARA
20.10.2018 13:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 11. kolo
FK GSP POLET DORĆOL - OFK BEOGRAD
27.10.2018 11:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 12. kolo
OFK BEOGRAD - FK LOKOMOTIVA
03.11.2018 13:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 13. kolo
FK PRVA ISKRA - OFK BEOGRAD
11.11.2018 11:00 h
KUP BEOGRADA - 1/8 finala
OFK BEOGRAD - FK JEDINSTVO
14.11.2018 13:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 14. kolo
OFK BEOGRAD - FK STEPOJEVAC VAGA
18.11.2018 11:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2018/19 - 15. kolo
FK BASK - OFK BEOGRAD
24.11.2018 10:00 h
- : -
KUP BEOGRADA - 1/4 finala
BSK BORČA - OFK BEOGRAD
28.11.2018 00:00 h
1 FK KOLUBARA 33
2 FK IMT 32
3 FK GRAFIČAR 31
4 FK ZVEZDARA 24
5 FK BRODARAC 23
6 FK CRVENA ZVEZDA 22
7 FK LOKOMOTIVA 20
8 FK RADNIČKI (O) 20
9 OFK BEOGRAD 18
10 FK RADNIČKI (NB) 18
11 FK GSP POLET DORĆOL 17
12 FK JEDINSTVO 17
13 BSK BORČA 13
14 FK STEPOJEVAC VAGA 11
15 FK PRVA ISKRA 8
16 FK BASK 4
Pogledajte detaljnu tabelu lige ►
Radio Laguna
<<
>>