NAŠI TROFEJI!

PET PUTA ŠAMPION DRŽAVE! baner_istorija_NEW.jpg

BSK_1911
 – 1930/31.Prva titula!

Tabela:
1. BSK 10 10 0 0 32 6 20
2. Concordia 10 5 1 4 24 18 11
3. Gradanski 10 4 2 4 10 10 10
4. Hajduk 10 3 3 4 13 16 9
5. SASK 10 4 0 6 18 28 8
6. Macva 10 1 2 7 8 27 4

Najbolji strelac lige: Djordje Vujadinović 12 golova

Najčešći sastav BSK-a: Otmar GAZARI, Predrag RADOVANOVIĆ, Dragomir TOŠIĆ, Milorad ARSENIJEVIĆ (Djordje POPOVIĆ), Miodrag JOVANOVIĆ, Ljubiša DJORDJEVIĆ, Aleksandar TIRNANIĆ (Svetislav GLIŠOVIĆ), Blagoje MARJANOVIĆ, Nikola MARJANOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ, Dragoslav VIRIĆ (Predrag ANTIĆ)

Trener ekipe: Antal NEMEŠ (Madjarska)


Prva tri mesta na listi strelaca: Vujadinović (12), B. Marjanović (7), Tirnanić (7) golova. Sva trojica iz ekipe BSK!

 – 1932/33. – Druga titula!

Tabela:
1. BSK 20 14 3 3 66 21 31
2. Hajduk 20 13 2 5 41 19 28
3. Jugoslavija 20 10 3 7 34 27 23
4. HASK 20 10 3 7 37 33 23
5. BASK 20 10 3 7 42 37 23
6. Gradanski 20 10 1 9 32 32 21
7. Concordia 20 7 4 9 39 40 18
8. Primorje 20 7 3 10 39 47 17
9. Slavija (S) 20 7 2 11 37 48 16
10. Slavija (O) 20 4 2 14 22 54 10
11. Vojvodina 20 3 4 13 22 53 10

Najčešći sastav BSK-a: Glazer, Radovanović, Tošić, Arsenijevic, Stevović, Djordjević, Tirnanić, Šurdonja, Marjanović, Vujadinović, Glišović.

Trener ekipe: Antal NEMEŠ (Madjarska)

Drugo i treće mesto na listi strelaca zauzeli su: Blagoje (Moša) Marjanović (16) i Đorde Vujadinović (15 golova)

Rekordna pobeda: BSK-Slavija (Osijek) 9:0

1934/35. – Treća titula!

Tabela:
1. BSK 18 11 2 5 48 22 24
2. Jugoslavija 18 10 2 6 40 26 22
3. Gradanski 18 10 2 6 31 29 22
4. Concordia 18 7 7 4 31 20 21
5. HASK 18 8 3 7 33 33 19
6. Hajduk 18 7 4 7 47 32 18
7. BASK 18 6 3 9 41 46 15
8. Slavija 18 7 1 10 26 34 15
9. Primorje 18 4 5 9 21 43 13
10. Slavija (O) 18 3 4 11 21 54 10

Najčešći sastav BSK-a: Glazer, Radovanović, Mitrović (Petković), Arsenijević, Stevović, Božić (Knežević), Tirnanić (Nikolić), Šurdonja (Božović), Marjanović, Vujadinović, Glišović.

- 1935/36. – Četvrta titula!

Tabela:
1/8 finala: BSK - Radnicki 3-1 ; 4-1
Ljubljana - Concordia 3-1
Krajisnik - Hajduk 4-1
Slavija (S) - Crnogorac 2-1
Gradanski (S) - Gradanski (N) 10-1
NAK - ZAK (BK) 2-0
Slavija (O) - ZAK (S) 4-0

1/4 finala: Ljubljana - Krajsnik 3-1
Slavija (S) - Gradanski (S) 1-1
NAK - Slavija (O) 3-1
BSK slobodan

1/2 finale: BSK - Ljubljana 3-1;4-1
Slavija (S) - NAK 1-0

Finale: BSK - Slavija 1-1, 1-0

Najčešći sastav BSK-a: Franjo GLAZER (Đorde POPOVIĆ. Predrag RADOVANOVIĆ, Milorad MITROVIĆ, Milorad ARSENIJEVIĆ, Ivan STEVOVIĆ, Gustav LEHNER, Aleksandar TIRNANIĆ, Slavko ŠURDONJA, Blagoje MARJANOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ (Vojin BOŽOVIĆ), Svetislav GLIŠOVIĆ.

Trener ekipe: Antal NEMEŠ

Najbolji strelci: Blagoje Marjanović, Đorde Vujadinović (po 4 gola).

- 1938/39. – Peta titula!

Tabela:
1. BSK 22 17 3 2 67 14 37
2. Gradanski 22 14 4 4 53 17 32
3. Jugoslavija 22 12 4 6 37 24 28
4. Hajduk 22 11 5 6 51 30 27
5. HASK 22 10 5 7 41 27 25
6. Jedinstvo 22 8 4 10 35 40 20
7. Slavija (S) 22 7 5 10 34 43 19
8. BASK 22 6 7 9 27 36 19 
9. Ljubljana 22 7 4 11 23 41 18
10. Gradanski (S) 22 7 2 13 31 57 16
11. Zemun 22 5 3 14 21 60 13
12. Slavija (V) 22 4 2 16 23 54 10

Najcešci sastav BSK-a: Anton PUHAR (Srdan MRKUŠIC), Đorde STOILJKOVIĆ, Ernest DUBAC, Petar MANOLA (Bruno KNEŽEVIĆ), Prvoslav DRAGIĆEVIĆ, Gustav LEHNER, Svetislav GLIŠOVIĆ, Đorde VUJADINOVIĆ, Svetislav VALJAREVIĆ (Milorad NIKOLIĆ), Vojin BOŽOVIĆ, Dobrivoje ZEČEVIĆ (Jan PODHARDSKI)

Rekordna pobeda: BSK-Slavija (Varaždin) 9:0


 

Tri puta pobednik takmičenja za vreme II sv. rata 

U leto 1941. BSK je osvojio tzv. "Srpski kup", u liga takmičenju sa 6 klubova, zatim leta 1943. je opet bio prvak BLP-a (Beogradskog loptačkog podsaveza) u ligi od 10 timova, a u martu 1944. je osvojio prvenstvo Beograda u ligi od 10 ekipa.



PRVAK BEOGRADA 1945. GODINE U LIGI OD ŠEST TIMOVA!


PET PUTA POBEDNIK NACIONALNOG KUPA!

pehar_kup01

PRVI OSVOJENI KUP! - 1934!

Prvi pehar kupa smo podigli nakon utakmica protiv BASK-a (3-3), HAŠK-a (3-1), Hajduka (prekid zbog tuče igrača u 40. minutu pri rezultatu 0-0), Građanskog (2-0) i u poslednjoj od njih protiv zagrebačkih Zelenih, Konkordije (2-1).

Boje BSK-a te godine su branili igrači poput Moše Marjanovića, Mikice Arsenijevića, Đokice Vujadinovića, Franje Glazera, Radovanovića, Glišovića, Ive Stevovića, Božića, Tirnanića, Šurdonje, Božovića, Lehnera, Biveca, Čebinca, Đorđevića, a ekipu je sa klupe vodio Antal Nemeš!

DRUGI OSVOJENI KUP!

29.novembar 1953.godine

BSK - HAJDUK 2:0

Strelci: Antic (5.minut) i Panic (17.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 50.000
Sudija: T.Ivanovski (Skoplje) 

BSK: Radenkovic, Juricko, Radovic, Tasic, Vidic, Davidovic, Panic, Antic, Markovic, Kaloperovic, Prljincevic. Trener: Blagoje Marjanovic

HAJDUK: Beara, Delic, D.Grcic, Broketa, L.Grcic, Luštica, Arapovic, Sencar, Vukas, F.Matošic, Vidoševic. Trener: J.Matošic

kup1_03

TREĆI OSVOJENI KUP!

29.novembar 1955.godine

BSK - HAJDUK 2:0

Strelci: Markovic (3.minut), Antic (15.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 20.000
Sudija: T.Ivanovski (Skoplje) 

BSK: Cvetkovic, Stojanovic, Šijakovic, Kranjcic, Z.Juricko, P.Djordjevic, Josic, Antic, Markovic, Jelisavcic, Šenauer. Trener: B.Marjanovic

HAJDUK: Vulic, Kokeza, Brkljaca, Luštica, D.Grcic, Radovic, Rebac, Žanetic, Vukas, J.Vidoševic, Maksan. Trener: Lj.Bencic

kup2_03

ČETVRTI OSVOJENI KUP!

04.jul 1962.godine

OFK BEOGRAD - SPARTAK 4:1 

Strelci: S.Antic (5. i 15.minut), S.Cebinac (56.minut), Samardžic (82.minut) za OFK Beograd, a Djukanovic (49.minut) za Spartak

Stadion JNA, gledalaca: 10.000
Sudija: V.Kapusta (Zagreb) 

OFK BEOGRAD: S.Krivokuca, Milovanovic, Gavric, Popov, Šijakovic, Dakic, Samardžic, S.Cebinac, S.Antic, Banovic, Skoblar. Trener: M.Ciric

SPARTAK: Taušan, Bleskanj, Copic, Jenovan, Ušumovic, Agošton, Takac, Borbelj, Hiršman, Djukanovic, Milodanovic. Trener: L.Jakovetic

kup3_03

PETI OSVOJENI KUP!

26.maj 1966.godine

OFK BEOGRAD - DINAMO 6:2 


Strelci: Skoblar (lo. i 43.minut), Santrac (17. i 36.minut) i Samardžic (63. i 85.minut)

Stadion JNA, gledalaca: 35.000
Sudija: A.Šestic (Mostar) 

OFK BEOGRAD: Djordjevic, Milovanovic, Grujic, Vukašinovic, B.Krivokuca, Gugleta, Samardžic, Dakic, Santrac, Skoblar, Banovic. Trener: D.Milic

DINAMO: Škoric, Cvek, Loncaric, Gracanin, Ramljak, Puljcan, Paic, Gucmirtl, Zambata, Lamza, Kiš. Trener: I.Jazbinšek

kup4_03

Highlights
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 1. kolo
FK BRODARAC - OFK BEOGRAD
15.08.2020 17:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 2. kolo
OFK BEOGRAD - FK LOKOMOTIVA
22.08.2020 17:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 3. kolo
FK SINĐELIĆ - OFK BEOGRAD
29.08.2020 10:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 4. kolo
OFK BEOGRAD - FK JEDINSTVO
05.09.2020 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 5. kolo
OFK MLADENOVAC - OFK BEOGRAD
12.09.2020 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 6. kolo
OFK BEOGRAD - FK STUDENTSKI GRAD
16.09.2020 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 7. kolo
FK RADNIČKI (NB) - OFK BEOGRAD
19.09.2020 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 8. kolo
OFK BEOGRAD - FK LEŠTANE
26.09.2020 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 9. kolo
FK STEPOJEVAC VAGA - OFK BEOGRAD
02.10.2020 14:30 h
2 : 4
KUP BEOGRADA - 1/16 finala
FK DIF - OFK BEOGRAD
07.10.2020 15:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 10. kolo
OFK BEOGRAD - FK SREMČICA
10.10.2020 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 11. kolo
BSK BATAJNICA 1925 - OFK BEOGRAD
14.10.2020 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 12. kolo
OFK BEOGRAD - FK CRVENA ZVEZDA
17.10.2020 13:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 13. kolo
FK BASK - OFK BEOGRAD
25.10.2020 13:30 h
- : -
KUP BEOGRADA - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - BSK BORČA
28.10.2020 13:30 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 14. kolo
FK RADNIČKI (O) - OFK BEOGRAD
31.10.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 15. kolo
OFK BEOGRAD - FK TELEOPTIK
04.11.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 16. kolo
BSK BORČA - OFK BEOGRAD
07.11.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 17. kolo
OFK BEOGRAD - FK ZVEZDARA
14.11.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 18. kolo
TEK SLOGA - OFK BEOGRAD
21.11.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 19. kolo
OFK BEOGRAD - FK GSP POLET DORĆOL
28.11.2020 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 20. kolo
OFK BEOGRAD - FK BRODARAC
06.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 21. kolo
FK LOKOMOTIVA - OFK BEOGRAD
13.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 22. kolo
OFK BEOGRAD - FK SINĐELIĆ
17.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 23. kolo
FK STUDENTSKI GRAD - OFK BEOGRAD
20.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 24. kolo
OFK BEOGRAD - OFK MLADENOVAC
27.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 25. kolo
FK STUDENTSKI GRAD - OFK BEOGRAD
31.03.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 26. kolo
OFK BEOGRAD - FK RADNIČKI (NB)
03.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 27. kolo
FK LEŠTANE - OFK BEOGRAD
10.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 28. kolo
OFK BEOGRAD - FK STEPOJEVAC VAGA
14.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 29. kolo
FK SREMČICA - OFK BEOGRAD
17.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 30. kolo
OFK BEOGRAD - BSK BATAJNICA 1925
24.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 31. kolo
FK CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD
28.04.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 32. kolo
OFK BEOGRAD - FK BASK
01.05.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 33. kolo
OFK BEOGRAD - FK RADNIČKI (O)
08.05.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 34. kolo
FK TELEOPTIK - OFK BEOGRAD
15.05.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 35. kolo
OFK BEOGRAD - BSK BORČA
19.05.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 37. kolo
OFK BEOGRAD - TEK SLOGA
29.05.2021 00:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2020/21 - 38. kolo
FK GSP POLET DORĆOL - OFK BEOGRAD
05.06.2021 00:00 h
1 FK BRODARAC 28
2 FK TELEOPTIK 26
3 FK STUDENTSKI GRAD 23
4 FK RADNIČKI (NB) 22
5 FK RADNIČKI (O) 22
6 FK BASK 22
7 FK ZVEZDARA 19
8 FK STEPOJEVAC VAGA 19
9 TEK SLOGA 19
10 OFK BEOGRAD 18
11 FK CRVENA ZVEZDA 18
12 FK LOKOMOTIVA 17
13 FK SINĐELIĆ 17
14 BSK BORČA 16
15 OFK MLADENOVAC 16
16 FK JEDINSTVO 16
17 FK LEŠTANE 16
18 BSK BATAJNICA 1925 14
19 FK SREMČICA 8
20 FK GSP POLET DORĆOL 3
Pogledajte detaljnu tabelu lige ►
Radio Laguna
<<
>>