Delegat: Pajović Slobodan
Sastavi timova i formacije
Trener: Dodić Mladen
Formacija: 4-5-1
90'Žuti Nikolić Milorad
90'Zamenjen Đorđević Predrag
Momčilović Marko
Vlašić Radoslav
Milović Milovan
38'Žuti 85'Zamenjen Ostojić Branko
41'Žuti Vidić Nemanja
16'Gol 62'Gol 90'Gol Eliomar Silva
46'Zamenjen Jakimovski Nikola
Radivojević Vladimir
Onylo Ifeanyi
46'Zamena Milovanović Dragan
85'Zamena Đokić Jovan
90'Zamena Novaković Milko
Izveštaj sa utakmice

Nakon gostovanja u Ivanjici OFK Beograd i dalje ima isti bodovni učinak.

Pred sam susret dve ekipe, meč je obeležila i mala svečanost. Predsednik Upravnog odbora OFK Beograda Zvezdan Terzić je domaćinima uručio prigodne poklone i time čestitao sto godina postojanja kluba iz Ivanjice.

OFK Beograd je tražio povoljan rezultat u gostima. Stručni štab je dobro skenirao ekipu Javora i već u prvoj minuti Jovanović dobija loptu u prostor od Brkića i kada su svi očekivali šut prvog strelca OFK Beograda, Jovanović je oklevao i dobra prilika je otišla u nepovrat.

U petom minutu i domaćin preko Eliomara šutira, ali lopta ide pored gola. Par minuta kasnije i Ifeani ima priliku da iskoristi nesporazum Gašića i Dragojević, dok na drugoj strani Nikolić iz daljine isprobava nišan.

U 14. minutu, promena rezultata. Centašut Javora sa leve strane odbrane OFK Beograda, Petković je u duelu sa Ifeanijem, lopta odlazi pored gola, ali glavni sudija Simović svira penal za domaćine, a na nesreću Romantičara, Marko Petković dobija crveni karton. Siguran realizator je Eliomar.

Javor - OFK Beograd 1:0

Igrač više Javora je probudio Romantičare. Jovanović je iz poluvoleja pokušao u 17. minutu, Nikolić u 24. minutu iz daljine, te Trivunović minut kasnije, ali njihovi udarci nisu bile ozbiljnije pretnje po gol Nikolića.

OFK Beograd ponovo podiže ritam od 34. do 37. minuta, te vezane šanse imaju Trivunović iz slobodnog udarca i Milić glovom, medjutim mreža se nije zatresla, ali jeste ne dugo zatim. Nikolić je uputio pas u srce kaznenog prostora domaćih, Jovanović je lukavo pratio loptu i uspeo da je skrene u mrežu.

Javor - OFK Beograd 1:1

Jovanović je u 44. minutu imao još jednu priliku, ali njegov udarac glavom je završio pored gola.

Drugopoluvreme je počelo ofanzivom domaćih. Izgledalo je da domaći napadaju dok ne postignu pogodak. Eliomar je imao priliku sa desetak metara u 52. minutu, ali je Dragojević odlično odbranio. Ipak u 61. minutu ostao je nemoćan. Isti akteri su u pitanju, ali je napdač Javora, ovaj put bio uspešniji i doveo domaće u vođstvo.

Javor - OFK Beograd 2:1

Nakon primljenog gola OFK Beograd je igrao i sa igračem više na polovini domaćih. Redjali su se šutevi iz daljine Pavlovića, Nikolića, adžića, Grbića, Milića, ali sve je išlo ili pored gola ili u ruke golmana Nikolića. Najveću šansu je imao Brkić u 87. minutu. Igrač OFK Beograda je pratio dešavanja po levoj strani terena, nakon centaršuta, lopta je preletela kompletnu odbranu domaćih, a Brkić sam sa 7 metara šutira u spoljni deo mreže.

U poslednjoj minuti nadoknade, korner je bio za OFK Beograd. Stvorila se gužva, a šanse pred golom su imali prvo Gašić glavom, lopta se idealno odbila na nogu Grbiću, koji iz voleja pokušava, ali Javor se brani sa gol linije, te Milić se nalazi u identičnoj poziciji, kao njegov saigrač, medjutim, domaći opet uspevaju da odbrane udarac, a u kontranapadu Eliomar uspeva da istrči kontru i da postigne treći pogodak.

Javor - OFK Beograd 3:1

Milinković: Neravnopravan položaj

U utakmici sedmog kola Javor je savladao OFK Beograd rezultatom 3:1.

Zoran Milinković ne zamera fudbalerima ništa: "Sudija nas je stavio u neravnopravan položaj. Teško je bilo igrati u igračkom hendikepu skoro 80 minuta. Možda je Petković i prestrogo isključen. Igračima ne zameram ništa osim kod reakcije kod drugog gola, znam da su želeli da naprave dobar rezultat i bili smo blizu izjednačenja, ali to je fudbal. Na kraju rezultat od 3:1 je i previsok nakon svih dešavanja na terenu."

Mladen Dodić je apostofirao utakmicu kao nervoznu: "Čestitam svim akterima na teškoj utakmici, ali ipak je viđeno 4 gola i dosta šansi. Pobeda nam je dosta značila kao i OFK Beogradu. Ušli smo malo nervozno u meč, a OFK beograd je to mogao da kazni, čak su delovali moćno i sa igračem manje na terenu. Ipak drugi gol nam je olakšao poziciju i sve je bilo drugačije nakon toga."