MIĆIĆ Dušan 71'Zamena
MARUŠIĆ Adam 71'Zamena
LEKIĆ Nikola 83'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Pred oko 800 ljudi, Romantičari su dočekali ekipu sa Dušanovca. Dugo se ispitivala jačina oba protivnika, mada je težište igre većim delom bilo na polovini gostiju. Pavlovski i Ješić su bili rasploženiji od ostalih u uvodnim trenutcima, ali prvu ozbiljniju priliku je imao Golubović, koji je šutirao preko gola u 17. minutu.

Golubović je bio sjajan i u defanzivi, što je pokazao u 27. minutu, kada je odlično ispratio akciju gostiju i sprečio Voždovac ozbiljnije prilike.

U 31. minutu, glavni akteri su bekovi OFK Beograda, najpre su lukavo izveli prekid Pavlović i Petković. Kapiten OFK Beograda centrira u srce kaznenog prostora gostiju. Lopta dolazi do drugog beka Adžića koji je oboren, a sudija opravdano dosuđuje jedanaesterac.

Sigurni realizator je bio Marko Petković, kapiten OFK Beograda. Romantičari vode 1:0.

Pritisak se nastavljao. U pojedinim trenutcima je rastao, te je pravo čudo kako su gosti sačuvali svoju mrežu. Pavlović i Pavlovski su pokušali lob udarcima, Golubović koji je odlično odigrao na poziciji zadnjeg veznog je pokušavao sa distance, a i Vasiljević je nakon prekida znao da pripreti Voždovčanima. Ipak na pauzu se otišlo sa minimalnim vodjstvom plavo belih.

Drugi deo je krenuo po taktovima Pavlovskog, te za njegove pasove odbrana gostiju nije imala rešenja. Iz jedne Markove akcije, umalo nesporazum u odbrani da iskoristi Jovanović u 48. minutu.

Gosti su se probudili tek u 50. minutu, ali odbrana OFK Beograda je otklonila opasnost. Planić i Vasiljević su delovali čvrsto, ali kapiten Petković je po jednom boku, kao i Adžić na drugom sve zatvorio. Pomoć je dolazila i od Zdjelara, koji je znao da stane na loptu kad zatreba.

U 56. minutu, lep napad su organizovali Romantičari. Jovanović, Pavlovski i Ješić su kroz kratke pasove lako došli do kaznenog dela, stvorila se šansa za Ivicu Jovanovića, ali je izblokiran bio.

U 59. minutu, dobro saradjuju i Jovanović i Pavlović, ali je centarfor OFK Beograda opet izblokiran.

U 63. minutu, Golubović po ko zna koji put oduzima loptu, upošljava Pavlovskog, koji u akciju odličnim proigravanjem uključuje brzonog Ješića. OFK Beograd ima odličnu priliku za gol, ali ipak na kraju Ješić nije imao priliku da donese novu radost plavo belima.

Voždovac je imao opasnu kontru u 80. minutu. Kiš se našao u šansi, ali i Pavlović je bio na visini zadatka.

U 84. minutu Čavrić probija goste, u šansi je opet bio Jovanović, ali i opet je bio izblokiran.

U poslednjem minutu, priliku je imao i Radivojević, nakon dodavanja Jovanovića, ali je previše oklevao.

Na kraju, zaslužena pobeda OFK Beograda rezultatom 1:0. U utakmici u koj su za tim sa stare Karaburme debitovali Pavlović, Planić, Radivojević, ali i kadetski reprezentativac Gajić, koji ima samo sedamnaest godina.