SAVIĆEVIĆ Vukan 63'Zamena
KASALICA Filip 82'Zamena
MIRIĆ Marko 89'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Obe ekipe su najavljivale otvorenu igru od starta meča i tražili put ka tri boda. Počelo je šansom Daude koji je šutirao preko gola u 4. minutu. Na drugoj strani Čavrić, najistureniji igrač OFK Beograda je zadavao muke štoperima Zvezde.

OFK Beograd je mogao do vodjstva u 8. minutu kada je na centaršut Zdjelara, Planić propustio šansu da glavom zatrese mrežu.

Milijaš tri minuta kasnije šutira, ali Pavlović je na visini zadatka.

Gosti sve što su pokušavali da urade, sve se završavalo daleko od gola Romantičara, jer je Vasiljević kao stub odbrane dobro držao liniju.

U 19. minutu dve šanse na obe strane. Prvo je Mrdja pokušao da iznenadi Pavlovića, a zatim Gajić beži odbrani gostiju, stvara sebi odličnu priliku, ali Bajković krajnjim naporom brani.

u 22. minutu Čavrić probija po boku odlično i u nezaustavljivom prodoru uspeva da centrira, ali Ješić ne uspeva glavom da zatrese mrežu, iako je Bajković već bio savladan.

Pritiskao je OFK Beograd i Ješić je ponovo bio u prilici, ali njegov šut u 28. minutu je otišao pored gola. Samo minut kasnije Ninković pogadja prečku, a u 43. minutu i Mrdja gol. Uspeo je Mijailović da prodje po levoj strani, uputi centaršut u srce kaznenog prostora OFK Beograda, a napadač Zvezde je loptu rutinski sproveo u gol.

Početak drugog dela, a može se reći celo drugo poluvreme su pripali OFK Beogradu.

Otvorio je Micevski šutem u Bajkovića, pretrčao je dosta makedonski reprezentativac danas, a uspeo je i da se nadje u prilici za gol, ali nije imao sreće da donese izjednačenje.

Antonov je sve bliži kaznenom prostoru i kao protiv Jagodine stvara priliku za Gajića u 49. minutu, ali je rezultat nepromenjen.

Medjutim, promenio se u 55. minutu. Ješić je probio po levom boku, uspeo da se oslobodi čuvara, uposlio Čavrića koji fenomenalnim udarcem vara golmana gostiju i donosi izjednačenje.

OFK Beograd - Crvena Zvezda 1:1.

Zvezda je pokušala da napadne, ali kapiten OFK Beograda Vasiljević je sve stizao. Pokušali su gosti solo prodorom Mijailovića u 66. minutu, ali je Pavlović opet na mestu.

U 69. minutu, stopostotna prilika za Čavrića. Zdjelar je uputio pas iz udžbenika i uspeo da stvori priliku za napadača OFK Beograda, ali strelac gola za Romantičare nije uspeo da ponovo zatrese mrežu.

Krenuli su gosti ponovo u još jedan nalet, ali dominirala je odbrana plavo - belih. Ipak u 80. minutu glavni sudija je pokazao na najstrožu kaznu. U duelu su bili Vasiljević i Mrdja. I ako je kapiten OFK Beograda dobio sve duele na ovom meču, u obostranoj borbi za loptu sudija je pokazao na stranu gosta. Sviran je penal za Crvenu zvezdu, a realizator je bio Ninković i Zvezda je povela 2:1.

Ipak, šansama nije bio kraj, Romantičari su preko Škrbića i Ivanovića stvorili još jednu lepu akciju, obojica su imali priliku za gol, ali prvo je Ivanović pokušao da asistira napadaču OFK Beograda, ali zatim Škrbić je slabo šutirao i rezultat je ostao nepromenjen.

Saša Kljaić, trener OFK Beograda: "Nismo zaslužili da izgubimo, pravednije bi bilo da smo imali rezultat koji bi nam doneo veći bodovni saldo. Ipak raduje me kvalitet koji je potvrdio OFK Beograd, ova mladost i ovi igrači. Imali smo sjajne šanse u toku meča žao mi je što je samo jedna realizovana."

Slaviša Stojanović, trener Crvene zvezde: "Igra mi se nije svidela, ali pišu se bodovi. Takodje bih pohvalio i OFK Beograd, koji su u pojedinim trenucima bili bolji rival na terenu od nas."