1931. - 1940.

Naš najslavniji period i epoha u kojoj je za nas čula cela evropska, ali i svetska fudbalska javnost. Posle osvojene titule 1931. taj uspeh do početka II sv. rata ponavljamo još četiri puta i to u sezonama 1932/33, 1934/35, 1935/36 i 1938/39. Takođe, najbolji strelci prvenstava, prve zajedničke države, su ponovo bili Blagoje «Moša» Marjanović još dva puta i Svetislav Glišović. 1934. godine osvaja se i Jugo kup!

Naš, plavo – beli, građanski klub, imao je zavidnih uspeha na međunarodnoj sceni, kada je u Mitropa kupu u dva navrata bio na korak od finala, no klubovi iz Mađarske, tadašnje fudbalske velesile, su nas u tome sprečile. 30619_rep1_fudbalski_tim_kraljevine_jugoslavije_u_montevideu_1930_f

Ono što je takođe važno napomenuti, je to da su 1930, na svetskom prvenstvu u Urugvaju, gde je podeljeno treće mesto sa USA, što je naš najveći reprezentativni uspeh u istoriji, 2/3 naše reprezentacije činili su članovi BSK-a! Takođe, prva tri jugoslovenska fudbalera koji su proslavili "zlatni jubilej" sa 50 utakmica u nacionalnom timu bili su Blagoje Moša Marjanović, Milorad Mikica Arsenijević i Aleksandar Tirke Tirnanić.

Dosta je legendarnih igrača iz tog perioda, momaka koji su bili idoli tadašnje sportske javnosti..."Moša" i "Grba" Marjanović, Lajoš Šenfeld - Tuško, Baja Dragićević, Đorđe Vujadinović (jedini igrač koji je učestvovao u svih pet pohoda na titulu), Kuzman Sotirović, Svetislav Glišović, Mikica Arsenijević, Aleksandar Tirnanić, Sava Marinković, Svetislav Valjarević, Vojin "Škoba" Božović, Franjo Glazer, Dragutin Najdanović, Gustav Lehner, Ernest Dubac, Petar Manola... samo su deo onih koji su gradili zdrave temelje našeg fudbala, a BSK je na zbirnoj tabeli prvenstava te epohe na vodećem mestu!

PRVENSTVO KRALJEVINE JUGOSLAVIJE

1931/32 1932/33 1934/35 1935/36 1936/37 1937/38 1938/39 1939/40
Tabela:
1/4 finale: Jugoslavija - Vojvodina 5-2, 4-2
Concordia - Viktorija 3-0, 3-0
BSK - ASK 3-1, 3-1
Hajduk - Gradanski 3-0, 2-2

1/2 finale: Concordia - Jugoslavija 0-0, 6-1
Hajduk - BSK 0-0, 3-0

Finale: Concordia - Hajduk 2-1, 2-1

Prvak: BSK (Beograd)

Tabela:
1. BSK 
2. Hajduk  
3. Jugoslavija 4. HASK 
5. BASK  
6.Gradanski  
8. Primorje  
9. Slavija (S) 
10. Slavija (O)  
11.Vojvodina

1934. osvojen Jugo kup!

Prvak: BSK (Beograd)
Tabela:
1. BSK  
2.Jugoslavija 
3. Gradanski 
4. Concordia 5. HASK  
6. Hajduk  
7. BASK  
8. Slavija
9. Primorje  
10. Slavija (O) 
Prvak: BSK (Beograd)
1/8 finala: BSK - Radnicki 3-1 ; 4-1
Ljubljana - Concordia 3-1
Krajisnik - Hajduk 4-1
Slavija (S) - Crnogorac 2-1
Gradanski (S) - Gradanski (N) 10-1
NAK - ZAK (BK) 2-0
Slavija (O) - ZAK (S) 4-0 
1/4 finala: Ljubljana - Krajsnik 3-1
Slavija (S) Gradanski (S) 1-1 
NAK - Slavija (O) 3-1
BSK slobodan 
1/2 finale: BSK - Ljubljana 3-1;4-1
Slavija (S) - NAK 1-0 
Finale: BSK - Slavija 1-1, 1-0
Tabela:
1. Gradanski  
2. Hajduk  
3. BSK  
4.Jugoslavija 
5. Slavija (S) 
6. BASK  
7. HASK  
8. Ljubljana  
9. Concordia 
10. Slavija (O) 

Najbolji strelac lige: Blagoje Marjanovic (BSK) 21 gol
Tabela:
1. HASK  
2. BSK  
3. Gradanski 
4. BASK 
5. Slavija (S) 
6.Jugoslavija 7. Hajduk  
8. Jedinstvo 
9. Ljubljana 10.Concordia 
Prvak: BSK (Beograd)

Tabela:
1. BSK  
2. Gradanski 
3.Jugoslavija 
4. Hajduk  
5. HASK  
6. Jedinstvo  
7. Slavija (S) 
8. BASK  
9. Ljubljana  
10.Gradanski (S)  
11. Zemun  
12. Slavija (V) 
Tabela:
1. Gradjanski 
2. BSK 
3. Slavija (sa) 
4.Jugoslavija
5. Hajduk 
6. HASK 

Najbolji strelac lige: Svetislav Glišovic (BSK) 10 golova
Rekordna pobeda BSK-a: BSK-Hajduk 9:0

 MITROPA KUP

1938. 1939.
1/4 finale: 
BSK 2-3 SK Slavia Praha (Tch) | Slavia Praha 2-1 BSK | (Agg: 3-5)
1/4 finale: 
Beogradski SK Yug SK Slavia Praha Tch 3-0 1-2 4-2 
1/2 Finale 
Beogradski SK Yug Újpesti FC Hun 4-2 1-7 5-9

ZBIRNA TABELA PRVENSTAVA 1923-1940.

1 BSK (Beograd)

13

154

100

24

30

429:193

224

2 HŠK Građanski (Zg)

14

142

81

21

40

314:187

183

3 Hajduk (Split)

17

160

71

35

54

345:260

177

4 Jugoslavija (Bgd)

14

144

69

27

48

288:211

165

5 HAŠK (Zagreb)

9

124

52

22

50

226:232

126

6 Slavija (Sarajevo)

8

124

47

20

57

208:241

114

7 Konkordija (Zg)

8

102

38

23

41

189:205

99

8 BASK (Beograd)

6

98

37

17

44

185:199

91

9 Ljubljana

6

102

31

20

51

143:221

82

10 Slavija (Osijek)

8

73

14

9

50

81:208

37

Highlights
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 1. kolo
OFK BEOGRAD - FK CRVENA ZVEZDA
17.08.2019 17:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 2. kolo
FK SREMČICA - OFK BEOGRAD
25.08.2019 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 3. kolo
OFK BEOGRAD - FK JEDINSTVO
31.08.2019 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 4. kolo
BSK BORČA - OFK BEOGRAD
07.09.2019 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 5. kolo
OFK BEOGRAD - OFK MLADENOVAC
15.09.2019 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 6. kolo
FK RADNIČKI (NB) - OFK BEOGRAD
21.09.2019 15:30 h
KUP SRBIJE - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - RAD
25.09.2019 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 7. kolo
OFK BEOGRAD - FK LOKOMOTIVA
28.09.2019 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 8. kolo
FK ZVEZDARA - OFK BEOGRAD
06.10.2019 14:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 9. kolo
OFK BEOGRAD - FK BRODARAC
12.10.2019 14:30 h
KUP BEOGRADA - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - BSK BORČA
16.10.2019 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 10. kolo
FK IMT - OFK BEOGRAD
19.10.2019 13:30 h
KUP SRBIJE - 1/8 FINALA
OFK BEOGRAD - RADNIK
23.10.2019 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 11. kolo
OFK BEOGRAD - FK STEPOJEVAC VAGA
26.10.2019 13:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 12. kolo
TEK SLOGA - OFK BEOGRAD
02.11.2019 13:39 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 13. kolo
OFK BEOGRAD - FK TELEOPTIK
09.11.2019 13:00 h
KUP BEOGRADA - 1/8 finala
FK DIF - OFK BEOGRAD
13.11.2019 13:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 14. kolo
FK GSP POLET DORĆOL - OFK BEOGRAD
16.11.2019 11:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 15. kolo
OFK BEOGRAD - FK RADNIČKI (O)
23.11.2019 13:00 h
KUP BEOGRADA - 1/4 finala
FK MILUTINAC - OFK BEOGRAD
27.11.2019 13:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 16. kolo
FK CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD
07.03.2020 00:00 h
1 FK IMT 34
2 OFK BEOGRAD 26
3 FK ZVEZDARA 23
4 FK RADNIČKI (NB) 23
5 BSK BORČA 22
6 FK BRODARAC 21
7 FK RADNIČKI (O) 20
8 FK JEDINSTVO 20
9 TEK SLOGA 20
10 FK TELEOPTIK 19
11 FK LOKOMOTIVA 19
12 FK GSP POLET DORĆOL 18
13 FK CRVENA ZVEZDA 17
14 OFK MLADENOVAC 16
15 FK SREMČICA 16
16 FK STEPOJEVAC VAGA 13
Pogledajte detaljnu tabelu lige ►
Radio Laguna
<<
>>