1992. - 2001.

Devedesete nisu bile srećnije za Beograd, kao uostalom ni za ostatak Srbije, koja je opet pogođena ratnim dešavanjima, a najvažnije je to da je klub po teškim uslovima opstao!
Najveći uspeh u tom periodu je bilo četvrto mesto 1994. godine, a u kupu smo 1993. ušli u četvrtfinale.
Tih godina se mnogo eksperimentisalo sa sistemom takmičenja, te je liga brojala i 21 tim, ali i 10. Formirale su se i I A liga i I B liga, da bi se krajem dekade ponovo vratilo na sistem od 18 klubova.
Dolaskom Zvezdana Terzića na čelo kluba, osetio se vidan napredak u organizaciji, te je klub postao standardni Prvoligaš, a stadion koji je bio u strašno lošem stanju, gde su u funkciji, koliko toliko, bile samo dve tribine, donekle je renoviran i bio bezbedan za korišćenje.

PRVENSTVO SR JUGOSLAVIJE 

1992/93.  1993/94.  Prva A liga 1994/1995.  Prva A liga 1995/1996.   Prva B liga 1996/97.
1. Partizan
2. Crvena zvezda
3. Vojvodina
4. Zemun
5. Rad
6. Napredak
7. Radnicki (N)
8. Hajduk (K)
9. Buducnost
10.Proleter
11.OFK BEOGRAD
12.Becej
13.Mogren
14.OFK Kikinda
15.Sutjeska
16.Radnicki (Bg)
17.Spartak
18.Priština
19.Borac (Bl)
1. Partizan
2. Crvena zvezda
3. Vojvodina
4. OFK BEOGRAD
5. Spartak
6. Zemun
7. Buducnost
8. Radnicki (Beograd)
9. Proleter
10. Becej
1. Crvena zvezda
2. Partizan
3. Vojvodina
4. Becej
5. Zemun
6. OFK BEOGRAD
7. Rad
8. Borac
9. Radnicki (Beograd)
10. Hajduk

1. Partizan
2. Crvena zvezda
3. Vojvodina
4. Becej
5. Mladost (Lucani)
6. Cukaricki
7. Rad
8. Proleter
9. Radnicki (Niš)
10. Sloboda

OFK BEOGRAD je na kraju jesenjeg
dela prvenstva ispao u
Prvu
B ligu
kao osmoplasirana ekipa
Prve A lige.

Prva B liga 1995/1996. 

1. Zemun
2. Borac (Cacak)
3. Hajduk
4. Buducnost
5. Obilic
6. OFK BEOGRAD
7. Loznica
8. Mladost (Backi Jarak)
9. Napredak
10. Radnicki (Beograd)

1. Obilic
2. Železnik
3. Loznica
4. Radnicki (Niš)
5. OFK BEOGRAD
6. Rudar
7. Buducnost (Valjevo)
8. Sutjeska
9. OFK Kikinda
10. Spartak
11. Sloboda
12. Mladost (Backi Jarak)
Prva B liga 1997/1998  1998/99  1999/00  2000/01
1. OFK BEOGRAD
2. Sartid
3. Priština
4. Spartak
5. Radnicki (Niš)
6. Radnicki (Kragujevac)
7. Buducnost (Valjevo)
8. Rudar
9. Sutjeska
10. Loznica
11. Borac (Cacak)
12. Becej

1. Partizan
2. Obilic
3. Crvena zvezda
4. Vojvodina
5. Rad
6. Proleter
7. Hajduk
8. OFK BEOGRAD
9. Sartid
10. Radnicki (Kragujevac)
11. Milicionar
12. Zemun
13. Železnik
14. Buducnost
15. Mogren
16. Radnicki (Niš)
17. Priština
18. Spartak

1. Crvena zvezda
2. Partizan
3. Obilic
4. Rad
5. Sutjeska
6. Cukaricki
7. OFK BEOGRAD
8. Železnik
9. Zemun
10. Vojvodina
11. Radnicki (N)
12. Buducnost
13. Radnicki (K)
14. Hajduk (K)
15. Milicionar
16. Sartid
17. Proleter
18. Hajduk (B)
19. Mogren
20. Spartak
21. Borac (C)          

 1.Crvena zvezda 
 2.Partizan  
 3.Obilic 
 4.Sartid 1913 
 5.OFK Beograd  
 6.Vojvodina  
 7.Sutjeska   
 8.Zeleznik  
 9.Radnicki   
10.Cukaricki Stankom  
11.FK Zemun  
12.Hajduk Rodic MB  
13.Zeta   
14.Rad   
15.Buducnost  
16.Napredak   
17.Radnicki 
18.Milicionar  

Najbolji strelac lige -
Petar Divić 27 golova


KUP SR JUGOSLAVIJE

1992/93. 1993/94 1994/95 1995/96 1996/97
1/16 Finale:

Mladost Gosa - OFK Beograd 1-4

1/8 Finale:

Zastava Kragujevac - OFK Beograd 1-0;2-3
1/16 Finale: 
Radnicki Kragujevac - OFK Beograd 1-3 
1/8 Finale: 
OFK Beograd - Borac Cacak 2-1;3-4 
1/4 FINALE: 
Partizan Beograd - OFK Beograd 4-1;3-0
    1/8 Finale (9 and 23 oct):

OFK Beograd - Mladost Lucani 2-1;1-5

 

1997/98 1998/99 1999/00 2000/01
1/16 Finala (3 sep 1997):

Buducnost Podgorica - OFK Beograd 2-1
1/16 Finala:

Radnicki Kragujevac - OFK Beograd 1-0
1/16 Finala (24/25 nov 1999):

Buducnost Banatski Dvor - OFK Beograd 1-0
1/16 Finale (9 sep 2000):

Buducnost Banatski Dvor - OFK Beograd 1-0
Highlights
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 1. kolo
OFK BEOGRAD - FK CRVENA ZVEZDA
17.08.2019 17:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 2. kolo
FK SREMČICA - OFK BEOGRAD
25.08.2019 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 3. kolo
OFK BEOGRAD - FK JEDINSTVO
31.08.2019 16:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 4. kolo
BSK BORČA - OFK BEOGRAD
07.09.2019 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 5. kolo
OFK BEOGRAD - OFK MLADENOVAC
15.09.2019 16:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 6. kolo
FK RADNIČKI (NB) - OFK BEOGRAD
21.09.2019 15:30 h
KUP SRBIJE - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - RAD
25.09.2019 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 7. kolo
OFK BEOGRAD - FK LOKOMOTIVA
28.09.2019 15:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 8. kolo
FK ZVEZDARA - OFK BEOGRAD
06.10.2019 14:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 9. kolo
OFK BEOGRAD - FK BRODARAC
12.10.2019 14:30 h
KUP BEOGRADA - 1/16 finala
OFK BEOGRAD - BSK BORČA
16.10.2019 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 10. kolo
FK IMT - OFK BEOGRAD
19.10.2019 13:30 h
KUP SRBIJE - 1/8 FINALA
OFK BEOGRAD - RADNIK
23.10.2019 14:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 11. kolo
OFK BEOGRAD - FK STEPOJEVAC VAGA
26.10.2019 13:30 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 12. kolo
TEK SLOGA - OFK BEOGRAD
02.11.2019 13:39 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 13. kolo
OFK BEOGRAD - FK TELEOPTIK
09.11.2019 13:00 h
KUP BEOGRADA - 1/8 finala
FK DIF - OFK BEOGRAD
13.11.2019 13:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 14. kolo
FK GSP POLET DORĆOL - OFK BEOGRAD
16.11.2019 11:00 h
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 15. kolo
OFK BEOGRAD - FK RADNIČKI (O)
23.11.2019 13:00 h
KUP BEOGRADA - 1/4 finala
FK MILUTINAC - OFK BEOGRAD
27.11.2019 13:00 h
- : -
SRPSKA LIGA "BEOGRAD" 2019/20 - 16. kolo
FK CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD
07.03.2020 00:00 h
1 FK IMT 34
2 OFK BEOGRAD 26
3 FK ZVEZDARA 23
4 FK RADNIČKI (NB) 23
5 BSK BORČA 22
6 FK BRODARAC 21
7 FK RADNIČKI (O) 20
8 FK JEDINSTVO 20
9 TEK SLOGA 20
10 FK TELEOPTIK 19
11 FK LOKOMOTIVA 19
12 FK GSP POLET DORĆOL 18
13 FK CRVENA ZVEZDA 17
14 OFK MLADENOVAC 16
15 FK SREMČICA 16
16 FK STEPOJEVAC VAGA 13
Pogledajte detaljnu tabelu lige ►
Radio Laguna
<<
>>