Hakan Balta
Barış
Mustafa Sarp
Ayhan Akman
58'Zamenjen Serdar Özkan
26'Gol 75'Gol Arda Turan
82'Zamenjen Mehmet Batdal
67'Zamena Harry Kewell
82'Zamena Loric Cana
58'Zamena Pino
Izveštaj sa utakmice

Ekspedicija plavo-belih se iz Istambula vraća sa osmesima na licu i sa odličnim rezultatom od 2-2, u četvrtak, puna vere, čeka revanš meč na Omladinskom stadionu. Ofkovci su se zaista pokazali u odličnom svetlu, nadigravavši se sa renomiranim Galatasarajem, klubom čiji godišnji budzet iznosi čitavih 120 miliona evra!

Srpska fudbalska javnost nije ispratila Beograđane u pravom svetlu, već se svuda provlačilo da je svaki rezultat sem nekog katastrofalnog poraza za golobradi tim sa Karaburme premija, no naši igrači su očigledno bili rešeni da sve, osim svojih navijača, koji su ipak verovali da se može doći do povoljnog rezultata, razuvere!

Takođe, navijačka grupa Blue union Belgrade, njih 50-ak, posle gostovanja u dalekoj Belorusiji, sa kog su došli pre samo nekoliko dana, a koje je u oba pravca trajalo ukupno oko 70 sati, ispratili su svoj tim i na ovoj utakmici i sa pravom su opravdali stih iz svoje pesme - gde god da igraš ti, tu uvek biću ja! Igrači su im na kraju utakmice zahvalili na način, na koji navijači uvek žele da im se oda poštovanje, a to je dobar rezultat i požrtvovana i lepršava igra.

ulaznica sa meča protiv Galatasaraja...

Što se tiče atmosfere koja je vladala na stadionu Ali Sami Jen, Turci su opravdali glas koji ih bije, te su tokom cele utakmice, osim posle izjednačujućeg pogotka Injca, stvarali zaista paklenu atmosferu, no naši mladi igrači su se očigledno izdigli iznad toga, te je huk sa tribina na njih pozitivno delovao. Na stadionu je bilo oko 20 hiljada gledalaca, a u navijanju su učestvovale sve tribine osim zapadne i donjeg nivoa istočne tribine.

...zagrevanje pred početak utakmice.

Trener Đurđević je, kao što se i očekivalo, izveo sastav sa pojačanim srednjim redom, sa samo jednim špic igračem - Milićem. Iznenađenje u postavci je rešenje sa štoperom Mijatovićem, koji je na ovoj utakmici vršio ulogu zadnjeg veznog igrača, no ipak se nije ponajbolje snašao na novoj poziciji.

Rajkard je na teren, osim Australijanaca Nila, poslao tim sastavljen od domaćih igrača, a tek su kasnije u igru ušle najveće zvezde ekipe - Kjuel, Pino, Cana, a lišen je bio usluga Baroša (zbog povrede je pod znakom pitanja i za revanš na Karaburmi), te Elana, koji se kasno priključio pripremama Galate.

Od samog starta Ofkovci su pokazali da su došli da se nadigravaju i da nisu poklekli pod bremenom imena Galatasaraj, a sa druge strane, domaćin je izgleda podcenio našu mladost, te ih je naša početna inicijativa dosta iznenadila. Prenećemo jedan detalj koji smo doživeli dolazeći na utakmicu, kada su navijači žuto-crvenih mahom pokazivali raširenih pet prstiju prema našem prevoznom sredstvu, izgleda aludirajući da ćemo se kući vratiti sa tucetom golova, no prevarili su se...

Prvi minuti pripadaju Beogradu! Već u 4. minutu propuštamo šansu preko Simića, posle akcije sa Milićem, no popularni Simke sa leve strane šutira pored gola. Ubrzo potom Marković odlično upošljava Milića, koji na žalost šutira preko gola. Turci su dosta poljuljani u tom delu utakmice, te im se seku pasovi na sredini i posle još jedne oduzete lopte, očigledno raspoloženi Milić, uspeo je da naniže nekoliko igrača Galatasaraja, no šalje neprecizan šut.

Posle naše početne inicijative, domaćin dolazi sebi, te organizuje svoje redove i propušta nekoliko gol-šansi! Prvo je Sarp u 11. minutu propustio stopostotnu šansu, kada je sa par metara šutira, a Šaranov spasava mrežu sa gol linije. Tri minuta kasnije Šaranov spasava još jedan "već viđen" gol kada brani pokušaj Badtala. Galatasaraj ne prestaje sa pritiscima, a najveće probleme zadaje nam krilni igrač Turan, koji je dejstvovao po levoj strani i naš mlađani desni bek Petković (1992. godište) nikako nije imao rešenje za njega. Još nekoliko naleta Galate, ali se u tim trenucima istakao Nikolić koji par puta odlično interveniše.

...detalj iz prvog poluvremena.

Potom je usledila jedna od naših najzrelijih prilika na ovom meču. Naime, Simić je oduzeo jednu loptu na sredini terena, uposlio Trivunovića, a ovaj šalje odličnu, nisku loptu na drugu stativu, Milić kliza, ali loptu uspeva da zakači tek kramponom, te ona odlazi u gol-aut!

Nakon naše propuštene prilike usledila je kazna. Sigurno najbolji igrač Galate na ovom meču - Turan, ponovo izbacuje iz koloseka Petkovića, te izbija u prazan prostor na nekih 12 metara oči u oči sa Šaranovom, ne šutira baš najbolje, ali ni Šaranov ne može baš uvek da reaguje kako zna, te mu lopta prelazi preko ruke i odbija se u našu mrežu za veliko slavlje navijača Galatasaraja.
26. minut, Arda Turan - 1-0!

I pored postignutog gola domaćin nastavlja sa atacima na naš gol. Prvu šansu je imao Oskan, ali je u našem petercu oklevao, te mu je mladi Rodić, blokom, uklizavajući, odneo loptu. Pored ove šanse ređaju se pokušaji Badtala, Balte i naravno Turana, no rezultat ostaje nepromenjen, te se na odmor odlazi sa golom prednosti za istanbulski tim.

U nastavku igre Turci nastavljaju sa inicijativom. Turan šutira sa distance u nekoliko navrata, a i Badtal ima nekoliko pokušaja da ugrozi gol Šaranova.

U 58. minutu uzvraćamo preko Milića, koji ipak ne uspeva da zahvati odlično ubačenu loptu sa desne strane, te ova šansa odlazi u nepovrat.

Igrao se 66. minut kada beležimo još jednu našu odličnu akciju. Naime, Žeravica odlično upošljava Milića na levoj strani, ovaj čeka da mu se priključe saigrači, te dodaje loptu do Trivunovića na ivici kaznenog prostora, a Trivun odmah puca, dosta lukavo ka golu, ne baš toliko sigurnog, Ajkuta, no lopta ide po sredinu u visini prečke, a domaći golman je šalje u korner. Trivunović izvodi udarac sa boka no Žeravica nije bio dovoljno precizan nakon toga.

U 75. minutu Galatasaraj dolazi do prednosti od dva gola! Po desnoj strani je prodirao Osbek, šutira, a Šaranov odbija za kratko loptu i dolazi do gužve u šesnaestercu, te Kecojević interveniše, no lopta, na žalost odlazi do usamljenog Turana, koji loptu plasira u naš gol. Dosta jeftin gol, kao uostalom i prvi primljeni.
75. minut, Arda Turan - 2-0!

No, dešavanja na utakmici kao da su tek krenula. Đurđević je izvršio izmene, te su Krstić, Injac i Filipović, zamenili Mijatovića, Žeravicu i Milića, što se kasnije ispostavilo kao pun pogodak.

Miloš Krstić je u 79. minutu doveo Ofkovce iz gostujućeg sektora 34-35 do delirijuma svojim evrogolom! Posle prekršaja koji je načinjen na nekih 18 metara od gola Galate, iskosa sa naše leve strane, Trivunović po zemlji dodaje do Krstića, koji je bio u njegovoj nepostrednoj blizini, a ovaj nas još jednom podseća kakav razantan udarac poseduje, te odlično šutira, a udarac na putu do gola kači jednog od Galatasarajevih igrača i završava u mreži domaćina!
Goooooooooooool - 79. minut, Miloš Krstić - 2-1!

Igrači Galate kao da su se našli u čudu i kao da su mislili da su već pobedili iako je još dosta ostalo da se igra do poslednjeg sudijskog zvižduka, te im se posle gola popularnog Krleta igra totalno poremetila, a naši igrači totalno preuzeli konce u svoje ruke.

Nastavljamo sa napadima, te u 86. minutu vezujemo dva kornera, koje je naravno teledirigovano izveo Trivunović, a drugi od njih je uposlio usamljenog Injca, koji je udarcem glavom iz peterca domaćih, postavio konačan rezultat ove utakmice, te šokirao i utišao domaće navijače, posle čega se čula samo pesma popularnih Unionista.
Goooooooooooool - 86. minut, Nenad Injac - 2-2!

...semafor posle pogotka Injca za krajnji rezultat!

Posle našeg izjednačenja, Turci su po svaku cenu hteli da dođu bar do minimalne pobede, no nisu imali rešenja za to. Imali su nekoliko kornera do kraja utakmice, a poslednju šansu na meču imao je OFK Beograd u 94. minutu i to preko mladog Filipovića, koji odlično šutira sa desne strane, pogađa mrežu, ali samo njen spoljni deo, a sudija ubrzo daje znak za kraj utakmice, te je naše slavlje na stadionu moglo da otpočne!

POGLEDAJTE SVE GOLOVE SA OVE UTAKMICE!

Posle utakmice svoje izjave dali su i akteri ovog odličnog meča:

- "Naravno da sam nezadovoljan rezultatom, ne možemo da budemo mirni nakon 2:2 u prvom meču. Igrali smo dobro 70 minuta, a onda se sve raspalo.“ - rekao je trener Galatasaraja Frank Rajkard.

Legendarni Holanđanin surinamskog porekla smatra da je šansa propuštena u prvom delu meča.

- "Tada smo mogli da stvorimo veću prednost, rival se branio, imali smo šanse. Ako je nešto pozitivno u ovom duelu, to je da će sada moji igrači shvatiti da mora da se igra u istom ritmu čitav meč. Primili smo naivne golove.“ - konstatovao je 47-godišnji  stručnjak.

- "Biće teže, 2:2 nije dobar rezultat. Jasno je da ćemo morati da postignemo gol ili dva ukoliko želimo dalje. Moraćemo da budemo koncentrisani maksimalno, sada je sve moguće. Ali, sami smo krivi što smo došli u ovu situaciju.“ -
završio je Rajkard.

Remijem u susretu protiv Galatasaraja u Istanbulu (2:2) u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope fudbaleri OFK Beograda nisu iznenadili samo javnost u Srbiji, već im je čestitku uputio i trener turske ekipe Frank Rajkard. Holandski stručnjak je po okončanju susreta prišao kolegi Dejanu - Švabi Đurđeviću, kazao kako su ga „romantičari“ prijatno iznenadili i poželeo mu mnogo sreće u revanšu. Uspeh plavo-belih u Turskoj dobija na težini ukoliko se zna da je domaći tim imao ubedljivu prednost od 2:0, a da su igrači OFK Beograda uspeli da je anuliraju.

- "Kako je Galatasaraj bio domaćin, Rajkard mi je prišao pre utakmice i pružio mi ruku kao džentlmen, a isto je učinio i po okončanju susreta. Kratko smo porazgovarali i on mi je rekao da ga je OFK Beograd iznenadio, a poželeo mi je mnogo sreće u revanšu, baš kao i ja njemu. Rajkard je jedan od najboljih evropskih trenera, a pokazao je i veliku sportsku kulturu." - kaže Đurđević.

Bez obzira na iznenađujuće dobar rezultat u prvom meču, na Karaburmi ulogu favorita i dalje prepuštaju turskom timu.

- "U Istanbulu jesmo ostvarili dobar rezultat, ali Galatasaraj je i dalje favorit. Mi smo se postarali da rezultat pred revanš bude interesantan. Mi nemamo mnogo vremena za razmišljanje o ovom duelu, jer smo se već preselili u Paraćin na drugi deo priprema, gde ćemo ostati do same utakmice."

Nerešenom ishodu u susretu OFK Beograda i Galatasaraja nisu se samo radovali navijači srpskog tima, već i pristalice istanbulskog Fenerbahčea.

- "Naš trijumf je u Turskoj baš odjeknuo. Kad smo došli u hotel, svi su nam čestitali, a pogotovo navijači Fenerbahčea. Prilikom povratka u Beograd fudbalerima su na aerodromu prilazile pristalice Fenera i želele da se slikaju s njima. Poznato je koliki je rivalitet ovog kluba i Galatasaraja, pa je i ovaj naš uspeh imao veliki značaj za suparničke navijače, koji su se prema nama ponašali kao da smo njihovi" - kaže Đurđević.

U svakom slučaju moramo biti itekako zadovoljni viđenim juče, ne samo zbog krajnjeg rezultata koji jeste najvažniji, već zbog odlične, smirene i organizovane igre plavo-belih, koja je podsećala na izdanja jedne prave moderne i iskusne ekipe. Odigrano je prvo poluvreme ovog dvomeča, a imamo puno poverenje u naše momke, te smo mišljenja da ako ostanu na zemlji i u meč uđu hladne glave, imamo prava da se nadamo prolasku u narednu rundu što bi bio veliki uspeh srpskog fudbala!

Revanš meč se igra već narednog četvrtka na Omladinskom stadionu, sa početkom u 17:30 h, te stoji poziv svim Ofkovcima i poštovaocima našeg kluba da podržimo ove mlade momke u što većem broju!