Spasojević
Nikolić 79'Gol 59'Zamena
Stupić 62'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Plavo-beli su nakon dva odigrana kola u okviru šampionata Srpske lige grupa "Beograd" upisali svih šest bodova i sa Žarkovom dele prvo mesto na tabeli. Nakon Sopota (2-0) savladana je i ekipa FK GSP Polet - Dorćol sa 2-1. Strelac prvog pogotka bio je Trajković, koji, iako štoper, je već na dve utakmice zaredom strelac za Beograd, a drugi gol za Plave postigao Đorđević.

Sve do otprilike sedamdesetog minuta naši igrači su diktirali tempo i držali kontrolu utakmice u svojim nogama da bi se tada, neobjašnjivo, situacija skroz izmenila. Dorćolci su preuzeli inicijativu, postigli su i gol pa je utakmica do samog kraja obilovala u neizvesnosti. Ipak, tri boda su ostala na Karaburmi, što je najvažnije, a nadamo se da će u narednim mečevima naš tim uspeti da svoj koncept i sistem igre održi čitavih devedeset minuta.

Poveli smo golom Trajkovića u 11. minutu koji je glavom sproveo loptu u mrežu nakon asistencije mladog Đurića. Dorćol je uzvratio sa par dobrih pokušaja, pogotovo jednim dobrim šutem sa distance, ali je Čupić napravio prelepu paradu i loptu izbio u korner. Gosti su nakon toga dvaput spasli svoju mrežu sa gol-linije!

I nastavku igre smo i dalje konkretniji takmac. U 57. minutu igre Đorćević je na pravom mestu i jednu odbijenu loptu dočekuje i sprovodi je u mrežu. I nakon novog pogotka nastavljamo sa atacima ka golu Tatića. Propuštamo nekoliko izglednih šansi, a Đurić šalje odličan udarac sa distance i pogađa prečku.

Za trenutak smo se uplašili kada je na zemlju legao bek Novaković koji je izgubio dah nakon jednog udarca koji je dobio u pleksus. Brzom intervencijom našeg lekarskog tima naš igrač je oporavljen, ali je za svaki slučaj napustio teren.

Poslednjih dvadesetak minuta smo bili svedoci nepotrebne dramaturgije u režiji naših igrača. Činilo se kao da su u svojim glavama već zabeležili trijumf i previše se opustili, umesto da nastave sa igrom koju su do tada pokazivali i rutinski meč privedu kraju. Videli smo niz ataka gosta, a iz jednog od njih su uspeli da postignu i pogodak.

Ipak, nakon sudijskih tri minuta nadoknade utakmica se završava sa 2-1 u našu korist, te po željenim planovima beležimo novu pobedu u prvenstvu. U nedelju u 16:30 časova gostujemo u Lazarevcu domaćoj Kolubari u derbiju kola.