Paunović 19'Gol
Vukmirović 58'Zamena
Đurić 86'Žuti 85'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Od prvog sudijskog zvižduka se igralo otvoreno na obe strane. Gosti su pokazali da nisu došli da se brane i da imaju šta da pokažu, ali i da zaprete na Karaburmi. OFK Beograd je napadao sa svih strana, te su u uvodnim momentima svoje prilike za gol pokušavali da nadju Paločević, Dražić, Ješić, pa čak i štoper Bates je znao da dodje do same ivice kaznenog prostora.

Ipak u 19. minutu, gosti izvode korner, nakon kojeg se najbolje snašao Paunović i sproveo loptu udarcem glavom iza ledja Giljena, te doveo Jedinstvo u vodjstvo od 1:0.

Od tog trenutka postoji na terenu samo jedan tim. OFK Beograd je napadao i pravo je čudo kako se otišlo na poluvreme sa vodjstvom gostiju.

U 21. minutu na centaršut Ješića, Dražić slabo šutira glavom. Minut kasnije i Ivanović šutira pored gola.

U 27. minutu i Paločevićev udarac završava pored gola gostiju, a u 29. Golubovićev udarac prolazi iznad prečke.

U 31. minutu, najbolja prilika za Romantičare do tog vremena, Dražić je odlično prošao po sredini, uposlio Damjanovića, ali je njegov udarac nakon situacije oči u oči završio preko gola Jedinstva. Samo minut kasnije, dobru priliku propušta i Ješić, a u 34. minutu Dražić šutira malo pored stative.

U 35. minutu Ješić pogadja prečku sa nekih 7 metara nakon sjajne akcije plavo belih, a krilo OFK Beograda je i par minuta kasnije oprobao udarac iz daljine, ali je lopta otišla preko gola.

Gosti u smiraj prvog dela se oslobadjaju pritiska, te svoje prilike ne iskorišćavaju Jeremić i Paunović. Na kraju u 43. minutu Paločević je imao lepu šansu, ali je šutirao samo u golmana Mišića.

Publika je osetila da Romantičari mogu da rezultatskog preokreta, te je podržala momke gromoglasnim navijanjem, a drugi deo je počeo šansom Dražića, čiji je šut izblokiran.

Ipak u 48. minutu, vidjen je gol za televizijske špice i isplatili su se napadi Romantičara. Paločević je namestio slobodan udarac sa oko 25 metara i nakon šuta lopta je završila na mestu gde se spajaju prečka i stativa. OFK Beograd je izjednačio na 1:1.

Napadi su postajali silovitiji. Damjanović je svojom borbenošću davao primer mladjim igračima i gol koji je OFK Beograd postigao, dao je još veća krila plavo belima.

Čavrić beleži šansu u 50. minutu, a u 54. ponovo slobodan udarac za OFK Beograd. Loptu opet namešta Paločević, ali ovaj put golman Mišić je imao sreće, jer se zatresla prečka.

U 55. minutu Dražić šutira u golmana, te Zdjelar pored gola u narednoj akciji. Gosti su do naredne šanse čekali do 61. minuta, kada se u prilici našao strelac Paunović.

Romantičari su polako stezali obruč, ali pravih prilika nije bilo i pored sjajnih akcija i dodavanja pre svega Paločevića i Dražića.

Planić je imao dve sjajne šanse nakon prekida u 75. i 76. minutu, ali golman Mišić je sve uspevao da odrbani.

Romantičari, odličnu akciju prave i u 81. minutu, kada se u prilici našao najbolji strelac Damjanović, ali i ovaj put Mišić bio na mestu.

Ulazilo se polako u nadoknadu susreta, kada je publika na stadionu razmišljala o penal lutriji. Čavrić je pokušao da promeni rezultat, ali je Mišić opet uspeo da odbrani udarac igrača OFK Beograda. Medjutim, sva razmišljanja oko penala su pala u vodu, kada je borbeni Paločević uspeo da isprati akciju OFK Beograda u poslednjem minutu nadoknade i da donese prednost, ali i pobedu Romantičarima od 2:1.

Krmpotić: Borbenošću i kvalitetom smo preokrenuli rezultat

U osmini finala kupa Srbije OFK Beograd je savldao Jedinstvo Puteve rezultatom 2:1.

Zlatko Krmpotić, šef stručnog štaba OFK Beograda: "Prvo poluvreme smo odigrali lošije što su gosti i kaznili golom, te smo opet morali da krenemo iz rezultatskog minusa. U drugom delu smo uz borbenost i kvalitet igrača uspeli da preokrenemo rezultat. Čestitke i mojim momcima na pobedi i gostima na borbenosti, ali okrećemo se narednoj utakmici i prvenstvenom meču sa Javorom."

Predrag Ristanović, šef stručnog štaba Jedinstva: "Čestitam OFK Beogradu na pobedi i ostaje žal što nismo nagradili borbenost koju smo pokazali. U prvom poluvremenu smo bili ravnopravan rival, ali u drugom smo pali i neiskusno primili gol."