Petrović
Stević
Ostojić
Karišik
59'Žuti 0'Zamenjen Blagojević
23'Žuti Popara
47'Žuti Miljković
0'Zamenjen Ranđelović
49'Gol 0'Zamenjen Antelj
16'Gol 17'Žuti Jovanović
Đoković
0'Zamena Simić
0'Zamena Jojić
0'Zamena Arsić
Izveštaj sa utakmice

Na žalost, naše učešće u ovosezonskom kup takmičenju, završeno je već u prvoj rundi, a koban po Beograd bio je član Prve lige Srbije - ekipa Teleoptika.

Naši fudbaleri su imali inicijativu tokom celog meča, imali su i brojne šanse, ali su domaći igrači, bar se tako čini, znali šta hoće, te su defanzivnom taktikom, ali sa velikom željom i izgaranjem preko kontranapada, došli do, za njih, jednog od najvećih klupskih pobeda u svojoj istoriji!

Takođe, moramo reći, da je naš trener Dejan Đurđević, na ovom meču izveo isuviše kombinovan sastav, a tu pogotovo mislimo na zadnju liniju i štoperski par, koji su činili Mijatović i Popović, a koji nikada zvanično nisu igrali zajedno, te uopšte nisu odgovorili na zadatke koji su se na njih nametnuli.

Od standardnih starterra, ni na klupi nije bilo Šaranova, Markovića i Kecojevića, a među rezervama su se našli Injac i Simić. Zbog povrede nismo mogli da računamo na Nikolića, i Petkovića koji je uz mladu reprezentaciju, te su od igrača koji su ustaljeni u timu svoje mesto na terenu našli jedino Planić, Rodić, Trivunović, Radivojević, te Milić, kao i momci koji povremeno počnu utakmicu, ali više imaju ulogu "džokera" - Sinđić i Krstić. Dakle dosta "šaren" sastav, a trener Đurđević je svojim postavkama i izmenama u dosadašnjem kormilarenju našim timom, bukvalno sam i dobijao dosta mečeva, no mišljenja smo da se ovoga puta kockao i nije dobio!

No i pored toga, naši igrači su morali da opravdaju svoj kvalitet i da pokažu da ekipa koja odigra nerešeno utakmicu na Ali Sami Jenu, može i sa kombinovanim sastavom da savlada B tim FK Partizana, koji u dosadašnjih sedam kola PLS ima svega dve zabeležene pobede!

Na igralištu SC Teleoptik, na jedinoj njegovoj tribini, okupilo se oko 700 gledalaca, od kojih oko 100 navijača Beograda, koji su većim delom utakmice davali odličnu podršku svojim igračima.

Na samom početku krenuli smo "furiozno", te u 6, odnosno 9. minutu utakmice, glavom opasno prete Mijatović i omaleni Radivojević, no prvo Stević, a potom i golman Petrović loptu izbijaju u korner.

Ubrzo se naša inicijativa isplatila i došli smo do vođstva! Matek je izveo "bekovsku" loptu, ona pronalazi Milića na oko 25 metara od gola, a on je glavom prosleđuje na strane ka desnom krilu Radivojeviću. Radivojević šalje odličnu povratnu loptu na glavu Miliću, a ovaj je znalački prosleđuje u mrežu nemoćnog Petrovića!
GOOOOOL! 13. minut, Namanja Milić - 0-1!

Veliko slavlje navijača plavo - belih ubrzo je prekinuo Jovanović, koji samo tri minuta posle našeg gola, postiže pogodak za domaće! Igrač Teleoptika je postigao zaista prelep gol! Posle izvedenog prekida, lopta se odbija do Jovanovića, koji hvata volej sa nekih 17 metara i šalje loptu u desni ugao Mateka, koji je očigledno iznenađen munjevitom akcijom napadača Optičara, te ne reaguje baš najbolje i lopta ulazi u naš gol!
16. minut, Ivan Jovanović - 1-1!

I pored izjednačenja naši prvotimci nastavljaju sa atacima ka golu Petrovića. Svoje šanse propustili su Trivunović i Radivojević.

U 35. minutu utakmice desio se dosta važan momenat na utakmici. Naime, sudija Anđelovski propušta da dosudi očigledan jedanaesterac za Romantičare. Posle gužve u kaznenom prostoru Teleoptika, lopta leti pored Karišika, a ovaj je na očigled svih zaustavlja rukom, te pravi klasičan "rukometaški" jedanaesterac, no sudijina pištaljka, na nevericu svih prisutnih, ostaje nema! Protesti naših igrača nakon toga su bili uzaludni.

Do kraja poluvremena beležimo šut, na ovoj utakmici, sasvim solidnog Krstića, koji se nije libio da uputi udarac sa distance kada god bi za to našao priliku, no Petrović se ponovo ističe.

U nastavku utakmice, dosta drugačija situacija na terenu. Domaćin sve više ugrožava naš gol kontranapadima i vrlo lako i brzo prenosi loptu na našu polovinu i u nekih 10-ak minuta ima totalnu inicijativu i posed lopte u svojim nogama.

Samo četiri minuta igre u drugom periodu igre je trebalo Teleoptiku da dođe do vođstva! Posle jednog našeg napada po desnom boku preko Radivojevića, domaći oizbijaju loptu i posle par duela ona dolazi do Popovića, koji greši početnički, a naš nekadašnji poletarac Antelj mu oduzima fudbal i kreće sam u solo prodor ka Mateku, koji mu izlazi u susret, Antelj šutira ka golu, a ona se odbija od našeg golmama i ipak nekako ulazi u našu mrežu!
49. minut, Goran Antelj - 2-1!

Veliki šok za sve one koji su bili uz Beograd!

Trener Đurđević nakon toga iz igre vadi dosta lošeg Žeravicu, a uvodi korpulentnog Injca.

Ofkovci pojačavaju gas, ali sve to izgleda dosta isiljeno, bez nekih izgrađenih akcija, a domaći igrači znalački postavljaju defanzivnu taktiku i čekaju na brz kontranapad.

Krstić pokušava nekoliko puta sa distance, sa desne strane dejstvuje Radivojević, a Milić, koji se dosta borio na ovoj utakmici, pogađa u jednom trenutku spoljni deo mreže.

Mladi i poletni fudbaleri Zemunaca, prave velike probleme našem štoperskom dvojcu, koji je očigledno prespor za njih, a Antelj ima kolosalnu šansu no rezultat se nije menjao!

Đurđević iz igre izvlači štopera Popovića i ubacuje mlađanog i očigledno nejakog Stajića, koji će sigurno biti odličan igrač, no mišljenja smo da na samo 25 minuta od kraja utakmice i pri negativnom rezultatu, ne treba eksperimentisati sa golobradim mladićima! Popovićevo mesto u zadnjoj liniji zauzima bek Planić. Takođe, umesto Sinđića, koji je na ovoj utakmici nosio kapitensku traku i imao sasvim solidno izdanje, ulazi Simić.

Do kraja utakmice sudija pokazuje drugi žuti karton Popari, ali naša igračka brojčana prednost nije dala rezultata. Poslednje, ali možda i najveće uzbuđenje videli smo u trećem, od pet minuta nadoknade. Naime, posle ubačene lopte u kazneni prostor Teleoptika, ona dolazi do Radivojevića, a on odlično puca glavom ka golu. Lopta leti dugo pod lukom, ali na našu nesreću od svega se samo čuo parajući odzvuk stative, te je posle toga, svima bilo jasno da nećemo ni preko penala moći da dođemo u situaciju da se borimo za plasman u naredni krug takmičenja!

Dakle, posle prošlogodišnjeg polufinala, ove sezone smo ispali već na prvom koraku! Iz ovog poraza svi trebaju da izvuku pouke i što pre se okrenuti prvenstvenim bitkama, a već za par dana sledi utakmica protiv FK Rada.