Nikola Krčmarević 90'Zamena
Dejan Stamenković 87'Zamena
Radislav Sekulić 51'Gol 43'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Početak meča i šansa Pavlovskog kada je šutirao levom nogom pored gola gostiju nije nagoveštavala krajnji rezultat, medjutim detalj iz osmog minuta je preokrenuo situaciju. Marko Petković je isključen zbog skrivljenog jedanaesterca i Romantičari su ostali bez kapitena i sa deset igrača na terenu. To je Marku bio drugi žuti karton na utakmici nakon dobijenog prvog na samom startu.

Medjutim Igor Matić je pogodio stativu i rezultat je ostao nepromenjen.

Krenuo je OFK Beograd silovito i nakon igračkog deficita, te je Vasiljević u par navrata u 19. i 20. minutu imao dve sjajne šanse da glavom zatrese mrežu. Romantičari su definitivno u tom trenutku bili bolji. Tako je bilo i samo tri minuta kasnije, Čavrić se po levoj strani spustio kao vetar u kazneni prostor gostiju, odigrao do Ivanovića, koji je uspeo da predribla dva fudbalera Čukaričkog, ali i da ga nedozvoljeno zaustave, a sudija nije propustio priliku da dosudi jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo najstariji igrač OFK Beograda, Dragan Bogavac, ali nije imao sreću da donese radost Romantičarima. Bolji od njega je bio golman gostiju Ristić. Nesreća u kontranapadu, u istom minutu Stojiljković beži odbrani OFK Beograda i Čukarički vodi 1:0.

Primljen gol je prrobudio Romantičare da igraju još bolje, 800 gledala je nosilo plavo bele.

U 26. minutu Pavlovski je sjajno izveo slobodan udarac, ali Ristić je izvukao iz samih rašlji.

U 30. minutu Zdjelar je pokušao iz daljine.

U 33. minutu i Ivanović isprobava udarac, ali lopta ide preko gola. Čukarički je u tom trenutku bio bez pravih šansi, a sve što su i pokušali, uspeli su da zatvore Planić i Vasiljević, a pomagali su im i Zdjelar i Pavlovski. Radivojević je odlično zatvorio desnu stranu terena.

Šok na samom startu, Sekulić koristi gužvu nakon kornera i gosti vode 2:0.

U 55. minutu crveni karton dobija i Lukaš iz Čukaričkog, te gosti ostaju sa dest igrača na terenu.

Do 75. minuta se igralo izmedju dva šesnaesterca, uz par poluprilika na obe strane, mada i kiša i nevreme su otežavali da igra bude tečnija. Te baš u 75. minutu Škrbić je iskoristio priliku koja mu se ukazala, te je sjajnim šutem kroz noge golmana Ristića uspeo da smanji prednost gostiju na 2:1.

U 77. minutu gosti pogadjaju prečku.

U 79. minutu Jovanović stvara priliku za Ivanovića, ali gosti se brane. Par minuta kasnije, pokušava i Micevski, ali preko gola. U poslednjim minutima meča, Vasiljević i Adžić su nakon prekida pokušali da priprete, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Milinković: Jedan detalj rešio tok

U trećem kolu JSL OFK Beograd je izgubio na svom terenu od Čukaričkog rezultatom 2:1.

Zoran Milinković: "Čestitam Čukaričkom na pobedi, medjutim pitanje je dal je pobedio bolji protivnik. Jedan detalj je, odnosno drugi žuti karton Marku Petkoviću je promenio tok utakmice. Marku Popoviću sam čestitao na suđenju, imao je tešku utakmicu i ne bi od ovog da pravim alibi. To je bio osmi minut po mom mišljenju do tad je bio samo jedan tim na terenu a to je OFK Beograd, kao i u situaciji kada brojčano bili u egalu sa Čukaričkim opet je bio samo jedan tim na terenu. Žao mi je mojih igrača i nemam šta da im zamerim, čestitam im na velikom trudu. Jedna odluka na samom početku po mom mišljenju odredlia je tok utakmice."

Vladan Milojević: "Nismo iskoristili priliku da u situaciji kada imamo igrača više i kada je OFK Beograd ostao bez igrača koji im dosta znači da realizujemo brojčanu prednost, ali zadovoljan sam pobedom. Lepa utakmica za oko. Mislim da smo kontrolisali situaciju, OFK Beograd nije mogao da se snađe sa igračem manje. Još je lakše bilo i nakon drugog posatignutog gola. OFK Beograd je iskoristio svoju ukazanu šansu, a nakon brojčanog egala smo se svesno povukli. Čestitam i OFK Beogradu i mojim momcima na dobroj partiji."