Oatašević 65'Zamena
Andrić 84'Zamena
Kovačević 87'Zamena
Izveštaj sa utakmice

OFK Beograd je najavljivao ofanzivu pre meča, ali usledio je hladan tuš na samom startu i već od desetog minuta gosti su izveli kontranapad nakon kojeg je usledio centaršut sa leve strane. Knežević se najbolje snašao kaznenom prostoru Romantičara i savladao Pavlovića za vodjstvo gostiju od 1:0.

U nesadržajnom prvom delu, pokušavali su solo prodorima Dražić i Čavrić, ali ozbiljnije pretnje po gol gostiju nije bilo.

Iako je težište igre bilo smešteno na polovini Radničkog, gosti su uspeli da dođu i do drugog gola. Spalević je iskoristi šansu koja mu se ukazala i u gužvi pred golom Pavlovića povećao prednost gostiju na 2:0, a tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom delu šef stručnog štaba OFK Beograda Zlatko Krmpotić je u igru uveo Paločevića, Ješića i Radivojevića i njihov ulazak je uneo živosti u igru Romantičara i to se osetilo u igri.

Dražić je u 47. minutu ozbiljno šutirao sa 20 metara, ali golman gostiju je krajnjim naporom sproveo loptu u korner. Nakon kornera, u šansi se našao i Čavrić, ali Čančarević je opet na mestu.

Dražić je pretio sa svih strana i sve je bliži bio kaznenom prostoru gostiju. U 57. minutu je pobegao odbrani gostiju brzonogi fudbaler i manirom iskusnog igrača rutinski savladao golmana šutem "kroz noge", a radost podelio sa navijačima na južnoj tribini. Romantičari su uspeli da smanje prednost gostiju na 2:1.

Paločević je pokušavao pasevima kroz sredinu, Antonov je pretio po boku, čak i uspeo da idealno uposli Čavrića u 60. minutu, ali je mladi reprezentativac oklevao pri šutu. Dražić je i dalje pravio pometnju, ali u silnim naletima, Radnčki je izveo još jednu kontru i strelac je ponovo Knežević. OFK Beograd - Radnički 1:3.

Samo šest minuta su plavo beli dozvolili gostima da se raduju, kada je Damjanović postigao još jedan gol u ovom prvenstvu. Iskusni napadač se našao sam pred golmanom gostiju, a za njega nije bilo problema da postigne pogodak i da ponovo vrati rezultatsku neizvesnost. OFK Beograd je smanjio na 3:2.

Šansu da se proslavi je imao Paločević, samo minut kasnije, dobio je povratnu loptu od Ješića na jedanaest metara od gola, ali je za nevericu šutirao visoko preko gola. Tri minuta kasnije je i Ješić šutirao pored gola.

Uzbudjenja nisu prestajala. Golubović se takodje priključivao napadu po desnoj strani. Gajić je imao šansu u 83. minutu glavom, ali je lopta završila u rukama gostujućeg golmana, a najbolju šansu je imao Vasiljević, kada je u 85. minutu pogodio prečku već savladanog Čančarevića.

Romantičari su kasno upalili motore, tako da je gostujuća ekipa odnela ceo plen sa Karaburme.

Kljajić: Svaka škola se plaća

U 9. kolu Jelen super lige OFK Beograd - Radnički 2:3.

Saša Kljajić, asistent šefa stručnog štaba je čestitao pobedu gostima: "Loš ulazak u utakmicu nas je doveo do situacije da protivniku poklonimo dva gola i da utakmicu počnemo sa 0:2. Možda se to donekle može pripisati mladosti i neiskustvu. Pokušali smo da se trznemo u drugom delu, krenuli agresivnije, došli smo do gola koji je vodio do preokreta, ali opet nas je greška skupo koštala, mada se ubrzo opet vraćamo. Kasnije smo stvorili dosta šansi, pogodili i prečku, ali nismo ni imali dovoljno sreće. Uglavnom, svaka se škola plaća i treba da nastavimo dalje i da se ne osvrćemo na poraz. Utakmica je bila dosta dinamična, prava prvenstvena i čestitam protivniku na pobedi."

"Čestitam mojim momcima na pobedi, mislim da su odigrali najbolju utakmicu u ovom prvenstvu. Znali smo da igramo protiv mlade ekipe koja ima izuzetnog napadača poput Damjanovića. Uspeli smo nakon golova da kontrolišemo utakmicu. Medjutim, u jednom trenutku smo igrali katastrofalno i doveli pobedu u pitanje. Srećno smo uspeli da se odbranimo i da privedemo utakmicu kraju. U atraktivnoj utakmici, ostvarili smo veoma važnu pobedu za nas i čestitam igračima oba tima." - izjavio je Radmilo Ivančević, šef struke Radničkog.