Trener: Bogić Bogićević
Formacija: 4-5-1
MATOVIĆ Darjan
GOJAČANIN Nemanja
60'Zamenjen MILETIĆ Nemanja
MILOVIĆ Milovan
ĐOKIĆ Željko
ALEMPIJEVIĆ ALeksandar
ÐOKIĆ Jovan
60'Zamenjen DOCIĆ Marko
VESELINOVIĆ Borko
70'Zamenjen IVKOVIĆ Dušan
87'Žuti SOTIROVIĆ Vuk
60'Zamena ÐORÐEVIĆ Predrag
60'Zamena DRAŽIĆ Stefan
70'Zamena 86'Gol ČEČARIĆ Bojan
Izveštaj sa utakmice

Najavljivali su Romantičari da idu u Ivanjicu sa namerom da osvoje bodove i tako je i bilo. Mladi tim OFK Beograda je poletnom igrom stvorio dosta šansi, a sa tri gola u mreži domaćih doneta su i tri boda na Staru Karaburmu. Iako sa prosekom godina 21, beogradski momci su iskusno odigrali i tokom svih devedeset minuta imali i veći posed lopte, ali i veći broj šansi su stvorili.

Javor je pretio na početku meča, ali sve što su pokušavali išlo je dugim loptama, koje su bile lak plen za odbranu OFK Beograda.

U 7. minutu Čavrić je pokušao iz poluprilike, ali bez promene rezultata.

Domaćini su krenuli po levoj strani, ali Bates i Planić su odlično zatvorili sve prilaze.

Prvu priliku domaćini stvaraju tek u 18. minutu, kada je Sotirović pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

U 30. minutu Čavrić je imao priliku da da nakon odbijene lopte sprovede loptu u mrežu, ali je oklevao pri šutu.

U 34. minutu mladi reprezentativac i osvajač zlatne medalje sa evropskog prvenstva u Litvaniji Aleksandar Čavrić još jednom stvara sebi priliku, probojem kroz odbranu domaćih, ali njegov šut zaustavlja Matović.

Minut kasnije Paločević izvodi ozbiljan prekid, ali lopta odlazi u korner.

U 37. minutu Ješić probija po desnoj strani, ostavivši iza sebe tri igrača, ipak njegov udarac u dva navrata zaustavlja golman domaćih.

Romantičari nastavljaju da opsedaju gol Javora i u 39. minutu, nakon centaršuta Čavrića, Dražiću nedostaje korak da bude brži od golamana domaćih.

Pritisak od petnaest minuta je urodio plodom. Prilike koje su se stvarale kako kroz sredinu, tako preko bokova naplatio je Micevski. Mladi reprezentativac Makedonije je namestio nišan i pogodio same rašlje gola Javora. od 43. minuta OFK Beograd vodi 1:0.

Očekivali su se napadi domaćih na početku drugog dela. Napeto je bilo, ali Bates i Antonov su zatvorili prilaze po bokovima, te su Planić i Vasiljević iskusno sprečavali domaće da stvore priliku.

U jeku napada Javora, OFK Beograd je mudro čekao svoju priliku. U 57. minutu Paločević je uz levu aut liniju uposlio Čavrića, a napadač OFK Beograda je poput munje prtrčao celu polovinu domaćih, kao i svoje čuvare, našao se ispred golmana Matovića i rutinski šutirao, te pogodio suprotan ugao gola Javora za vodjstvo od 2:0.

Samo dva minuta kasnije domaćin stvara prvu ozbiljnu priliku. Sotirović se našao u kaznenom prostoru OFK Beograda, ali nakon šuta u kom je Pavlović bio savladan, mnogi su loptu videli u golu, ali ne i Stevan Bates, koji je uspeo glavom da izbaci sa linije. U kontranapadu, agresivni Ješić ponovo beži čuvarima, ali njegov šut ponovo brani Matović.

Romantičari ponovo preuzimaju inicijativu i posed lopte. To se isplatilo i treći put. Ozbiljnu konkurenciju za gol kola Micevskog je pomutio Paločević udarcem sa 20 metara u 65. minutu. Vezni igrač OFK Beogradase našao prilici za šut nakon akcije po desnoj strani i nastavio golgeterski niz još jednim lepim golom. Ovaj put je lopta ušla pod prečku i završila iza ledja golmana Javora. OFK Beograd vodi 3:0.

Romantičari su pas igrom čuvali loptu i pokušavali da ugroze gol Javora još koji put, domaćin je pokušavao dugim loptama što pre da dodje do šesnaetsreca OFK Beograda, ali taj način igre je samo olakšao posao Vasiljeviću i Planiću da dominiraju u vazduhu.

Ipak upornost domaći se isplatila deset minuta pre kraja, kada se nakon kornera pred golom OFK Beograda najbolje snašao Čečarić koji je ublažio poraz svoje ekipe.

Javor - OFK Beograd 1:3

Krmpotić: Zaslužena pobeda

11.kolo JSL Javor - OFK Beograd 1:3

Zlatko Krmpotić, šef stručnog štaba OFK Beograda: "Prava prvensvena utakmica, čestitam mojim momcima na pobedi, odlično su izneli teret nakon dva vezana poraza u prvenstvu na svom terenu, ali i nakon utakmice u kup Srbije. Brzo su se digli i ostvarili vrednu pobedu. Medjutim i posed lopte i udarci na gol su nam išli na ruku, te smo i zasluženo slavili. Čestitke i domaćinu na borbenoj igri i korektnoj, ali i na gostoprimstvu."

Bogić Bogićević, šef stručnog štaba Javora: "Definitivno imamo problem kod kuće, OFK Beograd je zasluženo slavio, a neverovatno je da po ko zna koji put primamo identične golove nakon otvorenih šuteva. Čestitam gostima na pobedi, a mi ćemo svoje šanse potražiti na strani."