Milovanović Dejan 64'Zamena
Kaluđerović Andrija 72'Zamena
Mijailović Srđan 82'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Zvezda jeste imala veći posed lopte, OFK Beograd se nije branio, obe ekipe su imale svoje šanse, pune tribine, ali prazne mreže danas na Karaburmi.

Zvezda je krenula po titulu od samog starta. Već u petoj minuti Lazović je odlično šutirao, ali Šaranov odlično pravi paradu. Dugo se igralo posle te šanse između dva šesnaesterca Vodio se pravi rat na sredini terena. 22 minut beleži opasne napade Tošića po levoj strani, ali te lopte su lak plen za odbranu OFK Beograda.

Pokušavali su tada Romantičari solo prodorima raspoloženog Petkovića, kao i centaršutevima Vese Trivunovića, ali ataci plavo belih su bili bezuspešni. Batioha je vodio veliku borbu sa Ninkovim, ali Ekvadorac nije mogao više da zapreti, kao ni na drugoj strani Borha koji je stavljen u džep od strane Nikolića i Milenovića.

Pola sata od početka Zvezda i dalje napada, ali lopte koje idu u prostor postaju samo bravure Bojana Šaranova. U kontra napadu Batioha ostavlja Vilotića iza sebe, koji ga faulira, ali se nije čula pištaljka glavnog sudije Karadžića. Zvezda pokušava preko Ninkova, ali Šaranov, Kecojević i Nikolić dominiraju našim kaznenim prostorom.

Zvezda je pokušala napadima kroz sredinu deset minuta pre kraja prvog dela, ali Perović, Borha i Lazović ne uspevaju da ugroze našu odbranu, svi prilazi su dobro zatvoreni. Pokušao je i Kadu solo prodorom, ali Kecojević opet rešava u svoju korist. Oslobađaju se naši momci laganog pritiska Zvezde i na pas Krstića, Petković se nalazi u 43. minuti šansi, na kraju samo korner za OFK Beograd.

Korner je doneo dosta polemike. Nakon centaršuta Trivunovića, stvorila se gužva pred golom gostiju, Kecojević je pokušao glavom, ostaje sporno da li je lopta prešla gol liniju, Bajković kratko interveniše, šansu sa dva metra ima i Milić koji makazicam opet pogađa prečku i ni ovaj put lopta nije prešla gol crtu, za neke možda i jeste, ali za sudijsku trojku ipak ne.

Drugo poluvreme počinje Vesinim dubinskim loptama, zbog kojih je dobio aplauze od celog stadiona i po kojima je već uveliko poznat. U 51 minuti, faul nad Kaduom sličan faulu nad Batiohom, ovaj put se čula pištaljka, ali slobodan udarac nije ugrozio golmana Šaranova.

Par minuta kasnije Koroman beži po levoj strani i upošljava Borhu, ali opet je sigurna odbrana Romantičara. Dok minut kasnije Marković poput hladnog tuša deluje, greši u predaji, Kadu krade loptu, ali u situaciji jedan na jedan Šaranov je pobednik.

Nikolić i Milenović su danas definitivno zatvorili kapitena Zvezde koji u naletima oko 55 minuta pokušava da pomogne drugovima po desnoj strani, ali dvojac OFK Beograda je jači u duelima.

Markovića menja Brkić i već u prvim startovima odlično zatvara prilaze našem golu kroz sredinu. U tim trenutcima probleme našem timu najviše pravi Perović, ali srećom po plavo bele bez uspeha. U 65 minuti i Tošić se nalazi u ofsajd zamci.

OFK Beograd uzvraća minut kasnije preko Brkića, ali lopta ide pravo u Bajkovića. Zvezda je menjala i strane, ali lopte koje su išle sa bokova je sve znao da uspešno pokupi Kecojević. Milić je na drugoj strani vodio pravu borbu sa Adijem i Vilotićem, kao i Žeravica sa Tošićem. Izostali su Žerini ulazi ka golu, ali danas je vezni red OFK Beograda pokazao da pored sjajnih ofanzivnih karakteristika, odlično zna i da pomogne odbrani našeg tima.

OFK Beograd napada u 75 minuti preko Krstića i Trivunovića, ali dobre šanse odlaze u nepovrat. Rodić je zamenio Batiohu, znao je Dejan Đurđević da preti velika opasnost od bokova Crvene Zvezde, te je u igru ušao i Filipović umesto Krstića.

Kaluđerović je u međuvremenu osvežio Zvezdin tim i stvorio dve šanse, ali u oba navrata našao se u ofsajdu.

Na kraju fotoreporteri jesu menjali strane i skoncentrisani oko gola OFK Beograda, nadamo se da su snimili Bojana Šaranova koji je opet dobio ovacije od vernih navijača koji su i ovaj put došli u velikom broju i s sjajnom koreografijom.

26 kolo Jelen Super lige, OFK Beograd i Crvena Zvezda su odigrali bez golova, medjutim, preko 5000 navijača, preko 100 akreditovanih novinara, gomile menadžera, videli su odličnu fudbalsku predstavu.

Pohvalio je Robert Prosinečki tim OFK Beograda: "Čestitam domaćinima, čestitam i mojim momcima, teška je utakmica bila, mi smo malo izgubili korak sa vodećim Partizanom, ali idemo dalje. Imamo još četiri kola i nadamo se da ćemo uspeti u našim namerama. Zadovoljan sam igrom, ali ne i rezultatom, ali šta da se radi." - kratak je bio šef stručnog štaba gostiju

Dejan Đurđević je pročitao, reklo bi se sve namere stratega gostiju: "Lepa fudbalska predstava, čestitam mojim igračima na velikoj borbi. Utakmica je bila teška, znali smo da je Zvezda opasna sa svih strana, ali i mi smo imali naše šanse. Na kraju ipak čestitam i gostima, a naglašavam da smo mi imali u timu 6-7 tako reći golobradih momaka, koji su budućnost OFK Beograda."

Ivan Kecojević je vodio veliku borbu sa napadačima gostiju: "Hvala svima na čestitkama. Slažem se sa šefom da je bila teška utakmica, samim tim, svim svojim igračima želim da čestitam, takođe, jer najbolje znamo kako je bilo dole na terenu."